• sufizmin ortaya attığı bir sözdür. bu sözde kastedilen dayak, kötek atma, birini dövme anlamındaki dayak değildir. tıpkı uçmaktan uçak, konmaktan konak sözcüklerinin türetilmesinde olduğu gibi dayak eski türkçe'de dayanılan, üzerine abanılan sopa, baston anlamına geliyordu. peki sopanın cennetten çıkmasının anlamı ne olabilir? bunun için hz. musa'nın mısırlı efsuncularla kapışmasını hatırlayalım. allah musa'ya "sopanı yere at" diye emrettiğinde sopa yere düşmüş ve efsuncuların yılanlarını yiyen dev bir yılana dönüşmüştü. cennette adem ve havva'yı kandırıp yasak meyveyi yedirdiği için insanla birlikte kovulan, cennetten çıkarılan yılandı o. musa'nın dayağı yani asası, bastonu, cennetten çıkan yılandı.
  • dayak atma atraksiyonunu din temellerine uydurma çabası. hiçbir hadis ya da ayet hatırlamıyorum ki cennette hurilerin sado-mazo eğilimlerinden söz etsin.
  • şiddetin kültürümüze sıkı sıkı yerleştiğinin ayrı bir kanıtı...
  • "demek ki dayak kötü bir şey, iyi olsaydı cennetten çıkmaz orada kalırdı" şeklinde de düşündürtebilen, adeta kültür haline gelmiş türk deyişi.
  • bazen gerçekten içten bir şekilde kullandığım ifade. eğitim, konuşma, yetiştirme etkili olmamışsa, insan gördükleri karşısında 'bunu anca temiz bir sopa adam eder' diyebiliyor valla. bugün bi kafede arka masada oturan iki ergenin diyaloğunu örnek vermek isterim ki yüksek sesli ve aynen şöyle;

x: kanka nejat uygur' un cenazesine gittim, medcezir' deki orkun ordaydı. (medcezir: diziymiş)
    y: kankaaa şakaaa
    x: valla kankaa görcektiynnn
    y: kanka çokkk iyi yaaa
    x: sonra görmen lazım kanka bisürü yalandan tweetler attım, orkunla takılmacalar falann
    y: kanka yaaa (gülüşmeler)
    x: tweeter sallandı kanka ...

daha fazla dayanamadım. tam dönüp ağızlarına vuracaktım ki kalktılar allahtan. bu ne lan? kanka ... sizi!
    ne demişler; "nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir." boşuna söylenmiyor bu laflar sonuçta...
  • cennetin nimetlerini sığınmacı olarak geldikleri ülkede kadınların, kızların videolarını çekip, bayrağını indirip, taciz edenlere sağlamak her insanın görevidir.

denk gelirsem size dünyada cenneti yaşatacağım söz.
  • her duyduğumda, bu bahsi geçen cennet nerenin cenneti acaba? şeklinde düşünmeme sebep olan veciz söz.
  • (bkz: bdsm)
  • babam tarafından modifiye edilmiş hali şu şekildedir;

dayak cennetten çıkmadır, gelirken cehenneme uğramış. *
hesabın var mı? giriş yap