• adenozin trifosfat'taki 3 fosfat bağından birisinin koparılarak adenozin difosfat + 7300 cal elde edilmesidir. bir yıkım tepkimesidir ve yıkım tepkimelerinde su kullanıldığı unutulmamalıdır, evet.

düzenleme: işin kimya kısmından da bakacak olursak şunları söylemek isterim; ekzotermik ve ekzergonik tepkimedir.

atp + su ---> adp + p (kopan fosfat) + 7300 cal + ısı

şu şekilde yazılabilir.

ekzotermik tepkime olduğundan mütevellit tepkime entalpisi negatiftir.
  • (#148718935) zerre onurun varsa şu entry'yi silmezsin.

edit: silmiş onursuz (bkz: swh)
  • akp'yi elestirenlerin ekran goruntulerini alip sikayet ediyormus.

tanim: orul orul ve de katiksiz bir aktroll.

edit: son entrylerinden anladigim kadariyla viski ve italyan aygiri seviyormus ayrica.
  • zavallı klavye delikanlısı. 41 demiş ama muhtemelen 14 yaşında. zira bu tarz canlıların olduğundan farklı görünme isteği mevcut.
  • t: viski içip millete söven bir aktroll.

görsel
    görsel
    görsel
    görsel
    görsel
  • (bkz: ak-it)
  • (bkz: at yarrağı)

t: üzerine sinek, kelebek vs canlılar konunca fantastik bir durum oluşturan at organı.

(bkz: #16036217)
  • akp trolü vur ensesine al ekmeğini bir tip
  • beni yargılayacaklarmış. hassiktirin oradan, umut fakirin ekmeği işte… neyse konuya dönelim, kendini atatürkçü diye niteleyen pkk sevicisi sahte muhaliflere buradan bir kaç sözüm olacak. yazdığım hiç bir entry'i silmedim! silmeye de niyetim yok. delikanlıysanız siz de silmeyin. sözünüzün arkasında olun. beni hiç bir pkk sempatizanı yargılayamaz!… dağdan inip şehirde eşkıyalık yapmak ne zamandır siyasetle bağdaşan bir eylem oldu? soylu neslinizi tüketti diye düşünüyordum ama yanılmışım soylunun gazabından kaçan iti piçi sözlüğe sığınmış.
  • senin gibi ahlaksız utanmaz arlanmazlar elbette bir gün bu söylediklerinin hesabını verir. ben 1 yıl ülkeme yedek subay olarak senin gibi şeref yoksunlarından pkk'lı olarak itham edilmek ve hakarete uğramak için hizmet vermedim. hodri meydan, kim yazdıklarını silecek göreceğiz aslanım.
hesabın var mı? giriş yap