• muhtemelen arapça konuşmasından ziyade yüksek sesle konuşması, telefonla konuşmaması gereken bir yer ya da zamanda konuşmasından kaynaklanmış olup medyanın çarpıtması ile böyle bir habere konu olduğunu 25 yıllık türkiye tecrübemden ötürü düşünmekteyim.
  • sorunun "difrınt lenguiç" değil telefonu kapatması gerektiği halde kapatmaması ve sesli konuşmasıdır. uçuş kurallarını ihlal ettiği için herhangi bir itirazı da kabul edilmez.

telefonu kapamayı reddeden ve olay çıkartan ingilizce konuşan bir yolcu da kabin ekibi ve yolcular tarafından bir güzel dövülmüş ve sonra oturduğu koltuğa bağlanmış ve öyle iniş yapılmıştır.

aynı şekilde bir thy uçağında kabin ekibine kötü davranan bir yolcu uçak iner inmez yakalanmış ve cezaya çarptırılmıştır. olayın arapçayla bir alakası olduğunu zannetmiyorum keza bu tür uçaklar ayrıca uluslarası seyahat edilen uçaklardır. kuralınca ve sessiz konuşursan her türlü dili konuşabilirsin.

başka bir dili konuştuğu için uçaktan atıldığını zannetmiyorum bu kişinin. o kendisinin beyanıdır.

bu arada diğer yolcular bye bye diyorlar.
  • sorumlusu pek tabii ki cehape ve kılışdardır.
  • klasik amerika'da buyumus ve arap oldugu icin kendini farkli, daha zeki, daha kurnaz sanan bir cambazin hakli cikmaya calisma cabasidir. cok var bunlardan burda, ayni tarz, ayni tip ve ayni konusma sekli.

eminim ki gercekten rahatsiz edici bir sey yapti yoksa arapca, ibranice, turkce vs. konustu diye kimse kimseyi ucaktan atmaz.

bu sark kurnazlarina prim vermemek lazim. amkduum itici orospu cocugu.
  • olayın aktarıldığı gibi olduğunu varsayarak yorumlayacagım.

beni asıl sinirlendiren delta'dan ziyade , arkadan ''good byeeeeaah" , "good byeeeeghj" diyerek pişmiş kelle gibi sırıtan, el sallayan , orta parmağını gösteren beyaz kıçlı liveleak ırkçıları oldu.nasıl da zevk alıyorlar keratalar.

arapları ve islamcıları günahım kadar sevmem.

düzenleme: eleman popüler bir youtube kullanıcısıymış.bilemedim şimdi.youtube'dan ve twitter' dan olayın ekmeğini yemesi de muhtemel.olay dümense , dümenci başının da sıkıntı çekeceği muhakkak.
  • https://www.theguardian.com/…eh-delta-flight-arabic

--- spoiler ---
    ın later videos, saleh said that the flight attendants told him and albaher they were “too loud” and that they asked to speak to them outside the plane.
    --- spoiler ---

bağıra çağıra konuşmuş. görevliler de bunu atmış. çok normal. burkina fasoca da konuşsan haldır huldur, uçaktan atarlar.

bu da atılmamak için " orkoçolok yopoyorlor " diye esmiş gürlemiş.

dipnot: ayrıca adam popüler bir youtuber mı neymiş.
    https://www.youtube.com/user/asavlogs/videos

bence biraz daha popüler olmak için yapmış. evet.
  • bu adam adam saleh adinda bir youtuber. aptal sakalarin yani sira, ikna edici olmayan argümanlariyla islami savunan videolar da yapar.

adim gibi eminim, video öncesinde insanlari provoke edici bir seyler yapmistir. böylece youtube'a koyacak bir video cekme imkani yakalamistir. simdi aptal argümanlariyla soslayarak, islamofobi var diye atip tutarak biraz daha ilgi ceker.

daha önce de amos yee adli ateistin islami elestirdigi videosuna cevap bir video yapmis, sonrasinda karsilikli atistiklari ortak bir video cekmislerdir. bu sayede biraz daha popularite kazanmis ve bir cok ateist onu elestiren videolar yapmislardir. bir nevi ateist-musluman youtube savaslari. eminim bu video ikinci salgaya sebep olacaktir.

edit: bu arada koltukta oturan sakalli, gri kapsonlu that's insane diyen tip de, adam'in arkasindaki sakallli, gri kapsonlu bir sey demeyen tip de bunun beraber prank videosu cektigi ekipten. yani olay organize. kavga cikartmaya gitmisler.
  • olayı tek taraflı izledik anlatılanları doğru kabul edersek ekşide insanlıktan çıkmış baya yazar oldugunu görmemizi sağladı bu olay.

ulan adamın giyim tarzı ve profili ortada buraya enty girenlerin tamamından daha fazla batılı yaşam tarzına sahip yani seni cebinden cıkarır bu konuda, sırf arapça konuştu diye bu hayvanlık mazur görülemez.
  • bu herifi, cok liberal takilan ve daha hayatin atabilecegi kaziklari tecrube etmemis tozpembe sevgi kelebegi sophomore arkadaslardan biri "ohmaygard" diyerek paylasinca gordum. gecen gun de npr'da universite ogrencilerinin nasil fact-check yapmadan ota boka baliklama atladiklarini tartisiyorlardi.

ucakta arapca geri sayim yaptigi videosunu gordukten sonra ucaktan dove dove atmadiklarina sukur etmesi gerektigine kanaat getirdim. o videoda koridordan gecen kizin kameraya bakisi insanlarin icine dustugu korkuyu ve supheyi gozler ozune seriyor.

bu zibidi de buna komedi diyor, sosyal deney diyor. ota boka freedom of speech deyip her istedigini yapabilecegini zanneden saskinlara ornek olmasi gereken bir vaka.
  • güvenlik kurallarına uygun bir şekilde uçağa kadar binebilmişse ve uçakta bir taşkınlık yapmadıysa yolcu haklıdır.
hesabın var mı? giriş yap