• dondurma parası konur
  • ben bulduğum deniz kabuklarını dolduruyorum mesela. sonra yüzerken tekrar dökülüyor, orası benim mallığımla ilgili kısım. arada işe yarayan cep.
  • anlam kazandığı da olmuştur.

akdeniz'in güzel bir ilçesinde yat turu yaparken uğranan minicik bir ada vardır. o adanın da birahanesi. yattan atlar, yüzerek adaya çıkar, içkilerini yudumlar insanlar. ve o mekan sahibi, siz daha yatta iken gözünüze çarpacak bir yere tabelasını asmıştır:

ıslak para kabul olur.
  • insanların bir şeyler koyduktan sonra unutup denize girmeleri için tasarlanmış ceptir.
  • kurban oldugum cep. mayomu ureten marka o cebin içine, kanimca sorfculer icin dizayn edilen bir zimbirti yerlestirmis. fakat ben sorf yapiyor muyum? hayir yapmiyorum. o zimbirti ile cok guzel bira kapagi acildiginin farkina vardigim gunden bu yana, ki bu mayoyla sahile indigim ilk gune denk gelir, bira kapagi aciyorum kendisiyle. boyle de faideli bir bulus, boyle de bir anlamlilik.
  • yemin ediyorum silah koyarak değerlendireni gördüm. amacı bilmiyorum. koşarak uzaklaştım
  • daha anlamsız yapan bir insan olduğum cep.

kaç sene önce bilmiyorum da baya oldu; liseden ya yeni mezunum ya bir sene olmuş. akçay'a gittik arkadaşların yazlığına 3 saplama. anahtar ve bir cüzdan alıyoruz plaja inerken yanımıza. iki kişi denizdeyken biri nöbette bekliyor plajda. bir iki gün böyle takıldık. yüzme bilmeyen, deniz sevmeyen ben olduğum için de nöbet hep bana kaldı. aile plajı anasını satayım; ne rus var ne bikinili kız. en bikinili kız 4 yaşında. 40 derecede kitap da okunmuyor. bir gün yanımda notebook götürdüm; zaten çok ısınan makina erimeye başladı.

ikiye bir yazdım ya demin. bu ibneler hep iki takılıyo ama, kumsala geliyolar; hadi sen de gir gel denize diyorlar. lan ibneler biriniz gelin de yalnız kalmıym di mi?! yok anasını satayım. üçüncü gün dedim artık olmuyor böyle, siz dışlıyorsunuz da en azından belime kadar suya girmek istiyorum. olm cüzdan yok anahtar bok püsür dediler. dedim raad olun, bende. ne bende, bende olan ne?! çözümüm de şu; cüzdan ve anahtara streç çekip cebime koyup öyle giricem. çok sağlam streç çektim ama öyle böyle değil, cepte erekte olmuş zenci penisi var sanki. neyse girdik çıktık cem dedi kola alcam para ver. işte o an anladım ne o cebin ne de cüzdana streç çekmenin bir işe yaramadığını.
  • suya girince şişmeye yarar.
  • kumsalda kalkan sikinizi düzeltmeye yarar.
hesabın var mı? giriş yap