• şimdilik çıktığı 29 maçın 29'unda da nakavtla kazanmış abd'li ağır siklet boksör.

en son rakibi siarhei liakhovic'i ilk raundda uzun süre ayağa kalkamayacak şekilde yatırmıştır.
  • wladimir klitschko'nun bir sonraki kurbani olacak sanirim.
    nakavt videolarini izledim de, bu adam boksör degil de daha cok bir sokak dövüscüsünü andiriyor.
    teknik yok, savunma yok, stil yok...
    klitschkolari zerre kadar sevmem ama eger ikisinden birine karsi boks yaparsa fena halde bozguna ugrar.
  • wladimir klitschko karşısında cesur dövüşürse tahtı devralacağına inandığım kuvvetli boksördür. klitschko yüzünü korumuyor defansı sevmiyor. wilder ise çok sert yumruklara sahip, wladimir'in boy avantajı da işlemicek çünkü wilder 2 metre boyu ile 2-3 cm daha uzun ukraynalıdan. kısacası bu adamdan umutluyum, ali'nin bile tahtını alabilecek yetenekte ve istekte. tekniğini geliştirmesi ise şart.
  • (bkz: #27637061)

entryde bahsedilen adam gelmiş meğer de haberimiz yokmuş amk. tekniğini geliştirse klitschko'yu alabilecek kapasitede resmen. ayrıca dayanıklı da. herif bu sabahki macta bermane stiverne'den sağlam yumruklar almasına rağmen yıkılmadı valla. hikayesi de güzel adamın. sen tut kızının ameliyatı icin basketbolu bırak boksa başla 20 yaşında sonra wbc ağırsıklet şampiyonu ol. tuttum bu herifi.
  • hem hikayesi hem de kişiliği ile şampiyon olmaya yeşil ışık yakıyor bu adam. boksa kızını tedavi ettirmek için başlaması, kendisine hakaret eden bir trollu dövüşe davet etmesi, adamın daveti kabul edip gelmesi ve akabinde dayak yemesi, 32/32 %100 knockout istatitiği yakalayıp wbc şampiyonluğunu 12 round sonunda puanla alması...

hızı, gücü ve dayanıklılığı üst seviyede. aslında tekniği de kötü değil. ciddi bir fizik avantajı da var. klithcko'ya ne kadar rakip olabilir şu anda kestirmek zor ancak şayet maç gerçekleşirse son dönemlerin en keyifli meydan okuması olacak. şu rakibi oyundan düşürdüğünde savurduğu yumrukları daha planlı atabilse belki klitchko karşısına favori olarak bile çıkabilirdi.
  • hayat hikayesinden çok baba bir film çıkacak yeni ağır sıklet boks şampiyonu.
    not:adamı seviyordum, yazıyı okuyunca bir kez daha helal olsun dedim..umarım çocuğu da iyileşmiştir, çünkü yazıda hiç bahsedilmemiş.
  • bu adamın hikayesi yakında film olur. kiliçko ile kapışmasını hevesle beklenen.
  • adam bir çok spor dalını denemiş önceleri. sonrasında yukarda bahsedildiği gibi kızının tedavi parasını çıkarmak adına boksa başlamış. şimdilik sadece klichko ile bu reyizin maçından bahsediliyo ama bu aralar süper ağır sıklette başka efsaneler de geliyor. özellikle yenilgisiz tyson fury de son galibiyetiyle klichko dan maç koparma peşinde. sonrasında antony joshua gibi bi terminatör de nakavt serisini bozmadan basamakları tırmanıyor. önümüzdeki yıllar efsane maçlar olacak gibi...
  • dünya ağır siklet boks şampiyonu olarak 2 yıl önce girdiğim entryden dolayı umutlarım boşa çıkarmamış cengaverdir. vladimir kliçko'yu döveceği kesin ama sanırım sıradaki rakibi başka biri olacak. who is next?

edit: son haberlere göre adam bermane stiverne maçında elini kırmış, ciddi bir kırık değilmiş. ve kemerini koruma maçını 13 haziranda birmingham da yapmak istiyormuş, rakip ayarlama süreci devam ediyor belli değil. (bkz: ben muhabiriniz hamit elsabah)
  • ünvanını eric molina gibi rezil ötesi bir boksöre karşı korumayı seçerek boks camiasında büyük antipati toplamıştır. bakalım alexander povetkin'in karşısına çıkmaya yüreği yetecek mi. gücünü esas o zaman göreceğiz.
hesabın var mı? giriş yap