şükela:  tümü | bugün
  • hiç rep dinlemeyen birisi olarak söyleyebilirim ki, ilk defa sözlerini anladığım, takip edebildiğim ve sözlerine bayıldığım bir rep parçasıdır:

http://www.youtube.com/…6ikur1jv8u0&feature=related
  • gerçek müziğinin değerini bulamadığının kanıtlarından biridir.

ender'in harbi çok üst düzey bir söz yazarı olduğunun ispatıdır. adamsın.
  • henüz keşfettiğim harika norm ender şarkısı. gerçi eksik etekten beri norm enderi yeni yeni listeme alıyorum. farkettiğim şey ise, biraz daha üretken olsa türkçe rap'in tepesine oturabilecek potansiyele sahip. neyse...

"biraz da eğitim, kanlı savaşlar
    didişip didişip ağıt yakmışlar
    bunlar eskiden taşa tapmışlar
    onu da zamanla kağıt yapmışlar
    -
    yanacaksın söndür diyecekler...
    yakacaksın döndür diyecekler...
    seveceksin öldür diyecekler...
    göreceksin kördür diyecekler... "
  • canım sıkıldıkça dinlediğim ender parçalardan.
    hiç bir zaman rap müziği sanat eseri gibi görmedim ama "depresyon oteli" çocukluğu, ergenliği ve büyümeyi anlatan fight club tadında bir eser.
  • hakkında uzun uzadıya yorumlara gerek olmayan, muazzam bir eser.
  • animation version klibi cuk oturmuş, oldukça güzel bir norm ender parçası.
  • üzerine lyric yağdıran ama yağan sözlerin çok anlaşılabilir olduğu norm un rap şarkısı. hatta cift anlamlılıktan uzak tam olarak yazarın söylediklerini anlatan sözleri var.
  • sanırım yazarların kısa film tadındaki animasyonlu klibinden haberinin olmadığı şarkıdır. klip günümüz dünyasına yapılan fazlasıyla gönderme içermektedir. zaman bulduğumda klibi anladığım kadarıyla açıklayacağım fakat şu an yapabileceğim en iyi şey linki siz okuyuculara sunmak. kendisini şuradan izleyebilirsiniz.
  • tek nefeste bitirilen 80-100 sayfalık kitap gibi şarkı. giriş gelişme ve sonuç bölümü olan çok iyi eser. sözler ve müziğin uyumu zirvede.