şükela:  tümü | bugün
  • depresyondan çıkacak insandır. napsın nasılsa depresyondayım deyip uyumaya devam mı etsin. o şekilde sittin sene düzelemez. dışarı çıksın, gezsin eğlensin spor yapsın. yapamıyorsa bile zorlasın kendini. çıkış yakındır.
  • bu ruh halindeyken , 30'a yakın kilo veren birini tanıdığım için doğruluğu gayette olabilecek bir insan. eskiye göre de durumu gayet iyi , o depresyon hali kalmadı denilebilir. ayrıca , sağlık değerleri eskiden çok kötü iken , bugün yaşına göre normale gerilemiştir.
  • benim bizzat yaptığım ve doğruluğunu tecrübe ettiğim eylemdir.
  • eğer bunu yapabiliyosa çoktan dibi görüp depresyondan çıkmaya başlamıştır zaten. devam etsin destekliyorum
  • atıyorum, normalde 50 kilo ağırlık kaldırabiliyor iken 30 kiloda zorlanacak olan insandır. yapsın tabi yine de ama motivasyon ve odaklanma gerektiren ağırlık işlerinde verim neredeyse yarıya düşer.
  • başlığa tekrar bakıyoruz, fitness veya yürüyüş denmemiş. çünkü onlar bende birine veya bir şeye sinirlilik durumunda işe yarıyor.

sporun içine yüzmeyi de alıyorsak, imkanlar dahilinde uyuyamadığımda yataktan kalkıp gittiğimi bilirim. tabii bunun için belki şehir dışında, 7/24 açık ve uygun ücretli bir salon bulmanız lazım, yoksa o imkanlara sahip olmak ayrı bir depresyon sebebi de olabilir tabi.
  • en kısa zamanda depresyondan kurtulacak insandır. aşırıya kaçmamak ve kendini zorlamamak kaydı ile fiziksel aktivite her durumda insana kendini iyi hissettirir.
  • spor yapmak için depresyona girmeyi beklemeyen insandır. mazallah, çevremde bir çok depresyonda insan görüyorum ne yüzeni var, ne iki adım koşanı ne de iki dumbıl kaldıranı...
  • spordan sonra saunaya veya buhar odasına girerek üzerindeki negatif enerjiyi biraz olsun atabilecek insandır.