• verilirken verdiğin gibi alamayacağını bildiğin aradır.üçüncü dakikadan sonra ne için ara verdiğini, bir müddet sonra ara verdiğini bile unutursun..o ara kocaman uzar böyle, sakız misali.
  • bedenen verilen ara ve zihnen verilen ara olmak üzere 2'ye ayrılırlar.

ilk kategori diğerine nispeten fark edilmesi kolay olduğu için kişi kendini masada tutmaya çalışmak gibi tedbirlere yönelebilir. lakin zihni molalar daha sinsi olup böyle bir molada olduğunun ayırdına varan insan hiçbir şey yapmadan geçen dakikalara hayret etmekte, daldığı hayal aleminden masanın gerçekliğine güçlükle dönebilmektedir.

yabancıların "daydream" dediği, teoman'ın "gündüz düşleri" şarkısıyla hatırlayabileceğimiz olay da bu zihnen verilen molaların vazgeçilmezlerindendir.
  • tamda suan icinde bulundugum durumdur en son 3 saat once ara vermistik 3 saattir ve halen deli gibi ps oynuyoruz.
  • perdemde ki çiçekleri saydığım aradır. en son ygs'ye çalışırken saymıştım muhtemelen yarında finaller için sayacağım. her arada sayarım çünkü sayma bittikten sonra ''ben ne halt ediyorum ya'' diyip çalışmama dönerim. iyi huylu yani
  • üniversitenin 1. senesidir, bir arkadaşla sinemaya gitmeye karar verilir ve 3. arkadaş da aranır ancak kendisi ders çalıştığını ve gelemeyeceğini belirtir. bunun üzerine 2 kafadar sinemaya gidilir, bilet alındıktan sonra alışveriş merkezinde gezerken ders çalışacağını söyleyen arkadaşa rastlanır, kendisi başka bir arkadaşıyla gezmektedir, geçen diyaloğu aynen aktarıyorum:

-abi hani ders çalışıyordun?
    -abi ara verdim biraz yaa.

işte böyle bir aradır efendim.
  • fazla uzun tutulmaması gereken ara. aksi hâlde tüm konsantrasyon tamamen gider, baya bir süre ders çalışacak şevk bulunmaz. en azından aynı gün içerisinde...
  • "iki sey sonsuzdur, ders calisirken verilen ara ve evren. ikincisinden o kadar emin degilim."

ta leukippos-gomuldugu ders notlari arasindan. 2015.
  • yaşamı sorgulatan aradır.
  • hiç bitmez.
  • ders çalışılan süreden daha uzun süren moladır.
hesabın var mı? giriş yap