• bitmeyen aradir. bu ara verilir fakat derse bir daha baslayamazsin.
  • çişe gitme dışında okul hayatım boyunca hiç yapmadığım şey. yapmadığım için de bir sıkıntı yaşamadım. bir gün arkadaşımla beraber ders çalışma gafletinde bulunmuştum lisedeyken. allah'ım çıldıracaktım. yok çay, yok kahve, yok meyve, yok azcık msn,... kafayı yemiştim resmen. ara vermeme sebebim dersten kopmak değil. böyle önemli bir işim varsa tamamlamadan rahat edemiyorum. o iş aklımdayken bazen acıktığımın bile farkında olamayabiliyorum. tamam belki hastalıklı bir ruh hali bu ama bana göre değil-di.
  • bence era daha doğru olmuş. gerçektan eraya dönüşüyo.

edit: başlık taşınmadan önce "ders çalışırken verilen era" idi.
  • bazen gaza gelip başlarsınız yarım saat sonra ''dur lan biraz ara vereyim'' dersiniz.işte tehlikenin başladığı nokta burasıdır.öyle ki o ara bazen haftalarca sürebilir.
  • hiç ders çalışırken ara vereyim diye başından kalkmazdım, zaten üniversite sınavına hazırlandığım bir-iki sene dışında da hiç ders çalışmadım. soru çözerken birden kendimi sayfa kenarına bir şeyler çizerken buluyordum, sonra çizimler büyüyor büyüyor ve yan sayfalara taşıyordu. bazen masamın üzerindeki aynaya bakıp suratımı inceliyordum böyle aptal mimikler ya da siyah nokta savaşı. ya da birden oje sürmeye başladığım oluyordu zaten masamda oje hiç eksik olmazdı, çünkü ojeyi tırnağımdan çok sağı solu boyayıp süslemek için kullanıyordum. bunlardan birine başlayınca kafadan 40-50 dakika gidiyordu, iyice dağıldıktan sonra da mutfakta abur cubur ne varsa kucağıma çayımla beraber alıp geri başlıyordum.
  • uzarda uzar bitmez o ara
  • uzay boşluğuna doğru yol alır bazen.
  • pomodoro tekniği falan yalan gencler.

o 5 dakika ara bence 25 saniye felan...
  • yillar surdugu gorulmustur.

"iyisi mi ben su siktigiminin okulunu dondurup bi askerlik karari aldiriyim"
hesabın var mı? giriş yap