• corona virüs (covid-19) hastalarının eğer hastalıktan kurtulabilirse bağışıklık kazandığını söyleyen bir hekim.

(twitter'da bu paylaşımını yaptıktan sonra, kendisinin tweet'ine cevap olarak öyle olmadığını yazdığım anda beni engelledi. engelleme konusunda müthiş bir uzman. yarın yayın yapacakmış, izleyin.)

oysa, dünya istatistikleri gösteriyor ki, covid-19 hastaları büyük oranda bağışıklık kazanmıyor, tekrar hasta olabiliyor.
  • su an haberturkte izliyorum hocayı. çok doğru konuşuyor tebrik ederim basarilarinin devamini dilerim
  • şu salgın süresince ne zaman bir haber görsem kendisinin twitter'ına baktığım doktor. acaba doğru mu, yanlış mı diye yorumlarına bakıyorum hocanın. bazı almanya'ya kapak atmış arkadaşlar gibi "fav" peşinde koşmayan immünoloji uzmanı. tıpla zerre alakam yok ama toplam atıfı 22940, h-index 64, i-10 indexi ise 108. sanırım alanında çok iyi ve ek olarak yıllarca hiv üzerinde çalıştığı için virolojiye de hakim görünüyor.

kendisine bizleri aydınlattığı için çok teşekkürü görmeyelim, sağolun hocam.
  • pandemi boyunca twitter kullanmama sebep olan, verdiği bilgilerin doğruluğuna inandığım belkide tek profesör olabilir.
  • inanılmaz seviyorum hocamı. iyi ki varsın güzel insan.
  • kral adamdır. pandemi sürecinde topluma en doğru, en hızlı bilgiyi vermeyi kendine görev edinmiş ülke sevdalısı bilim insanı.
  • bilgi kirliliğinin alıp başını gittiği kapkaranlık bir ortamda yolumuzu aydınlatan ışık kaynağı bilim insanı. öyle şapkadan tavşan çıkardığı filan yok yanlış anlaşılmasın; insanlara sadece aklı, mantığı ve bilimi işaret ediyor. this is the way hocam.

twitter'daki çoğu uzmanın(!) aksine, egolarından arınmış bir şekilde kendisine yöneltilen soruları cevaplamaya çalışmasıyla gönlümüzde yeri bir başka.
    i have spoken *
  • iyi hocadır, iyi insandır.

biraz çinlilerden çokça da ateş kara'dan gıcık kapar.

edit: tamam hocam bu giriyi okuyunca belli ki gıcığınız geçti ateş hoca'ya :)
  • türkiye'de tıp eğitimini bitirdikten sonra abd'ye yerleşen unutmaz lab' ın kurucusu abd'li tıp araştırmacısı. kendisi myalgic encephalomyelitis illetine çare bulmak için çalışan bir bilim insanı.
  • pfizer reklamını yapan doktorumsudur.
hesabın var mı? giriş yap