• hayatımın olanca güzelliği.....
    gözü yaşlı, en beyazından, en temizinden..
    derdime derman
    yüreğime ferman..
    dostum..
    yılların asla eskitemediği..
    ve asla eskitmeyeceği...

şuramda...

kalbimde...
    beynimde...
  • deli doktoru* deli arkadas, beraber eglenilmesi, gezilmesi, tozulmasi pek bir keyifli, ama kizginligi pek bir yakici, hassas, duygusal hosgelmis suser.**
  • kurşun kalem,uç,tuşe,füzen vb. ile yapılan renkli ya da renksiz,tonlu ya da tonsuz çizgi resimlere denir.
    iki kısma ayrılır
    1-bizzat eser olarak yapılan
    2-bir başka sanat eserinin yapılmasında ön çalışma anlamında olanlar
    (bkz: etüd) (bkz: eskiz)
  • hüznün tek motifi. kendinden sıyrılsa kendine gelecek ama kelek bu iş...
  • manyakca icilmis, ev sahibi olunmaya calisilmis (kendimden bahsediyorum yahuu) bi gecenin sonunda, sizmis bi bunyenin (ah bak bu da benim!) sabah gozunu actiginda pembe pijamalariyla gormekten maksimum zevk aldigi yuce bi dosttur kendisi. kendine has yorumlari, hayat anlayisi, tarafsizligi ile senelerdir neden dostum oldugunu tekrar anlamama yol acmistir.

kaybolan, mavi, parmaksiz eldivenleri icin cok kaygili, ama iki araba arasindan arabasini cikartirken ondeki arabaya carptiginda kahkaha atacak kadar kaygisiz, en guzel mavi gozleri olan degerlimdir o benim....
  • bir bayan ismi .
  • resmin temeli, renklerden önce oturtulmasi gereken... bir nevi iskelet.
  • altıncı nesil yazar.
  • bir nesnenin yada bir figürün biçiminin bir yüzey üzerinde, çoğunlukla renkleri verilmeden betimlenmesi. bir betimleme tekniği/sanatı olarak da bilinir.
  • the wheel of time okurları için artık asla eski anlamını taşımayacak olan kelime. zaman çarkı insan yaşamlarının ipliklerini belirli bir çağ'ın, o çağın gerçekliğini oluşturacak desen'ine dokur, yani desen, o çağ'ın gerçekliğinin maddesini oluşturur. buna kader diyemezsin sen kendin ettin, değil, çünkü başkalarının yaşam ipliklerini kendi etrafında ören ta'verenler var ki, ne yaparsan yap onlardan kaçamazsın. desen izin verirse olur, amin.

moiraine damodred'den geliyor: "desen senin etrafında dokunur, ama sen dokumaya kalkarsan, onu sen bile tutamazsın."
hesabın var mı? giriş yap