• (bkz: destek yayınları'nın eleman.net'teki iş ilanı)

üstünden vakit geçmiş olsa da başlığa bakınca olayları hatırlamaya yarar.
  • kağıt israfı kitaplar çıkaran yayınevi.
  • beyanlarına göre epey prestijli matbaa.
    yayımladıkları içerikler, yazarları, başındakinin kafa yapısı bir kenara edebiyattan zerre anlamadıkları cümle kurmaya başladıkları herhangi bir yerde de gün ışığı gibi parlayan oluşum (örnek, web sitelerindeki hakkımızda kısmı, attıkları twitler vb). kurumsal tanıtım metnine kendini överek başlamışlar bir de, varoşluğu siz düşünün: "... olmak üzere yayın ve yapım dünyasının prestijli kurumlarından biridir."

(bkz. "çok mütevazi bir insanım, kendimi övmeyi hiç sevmem, herkes bana bayılır" diyen teyze iticiliği)

örnek kağıt israfı

bu son zamanlarda ne kadar dandik, yüzeysel tip varsa onlara forum tadında kitaplar basan bunlar ve bunlar gibi 5 bin liraya istersen götünün illüstrasyonunu kapağa basacak oluşumlar işte. hiçbir ciddi yayınevinden kitap çıkaramayacak yetersiz insanlara kitap basıp, buna "ezberleri bozarak, sınırları aşarak ve haddimizi zorlayarak yeni fikirlere, yeni yeteneklere kapılar açıyor" demek fena zekice. ama bir farkla; had zorlanmaz, aşılır. sınırlar zorlanır. yayınevi nasıl olunamaz, kendileri örnekliyor.

haklarında iyi yazılmış tek bir cümle de bulamadım. kendi cehaletlerinde insanlara kitap yazdırıp, yine aynı düzeydekilere satan şirket.
  • neredeyse her kesimden eleştiri alan fakat can yayınları, doğan kitap, iletişim, everest gibi yayınevlerinin hepsinden çok daha fazla kitap satışı gerçekleştirmiş olan yayınevi.
  • edebiyatımızın çöplüğü.
  • türk insanının kitap (?) okuma anlayışının birincil dereceden göstergesi olan kâğıt israfçısıdır.

bu kâğıt istafçılarının bastığı, "ağlamadım, gözüme fotoğrafın kaçtı" kitapları, nasıl oluyor da yüz binlerce satılıyor, insanın aklı almıyor diyeceğim de alıyor alıyor... çünkü türk insanının kitap denen nesneye bakışı ancak bu entelektüel düzeyde işte: "aşk, otomatik kapı değil ki çarpsın..."

bunların bir de kendine "yazar" diyen ve bunların da kitaplara "yazar: bıdı bıdı" diye ekledikleri kişiler var ki kitap fuarında denk gelmiştim birkaçına, tamamı nargile kafe müdavimi, mini kupırlı, bağrı açık, paçası kısa kavruk karakterler... 25 yaşındaki nargileci, "seni öyle seviyorumki aşkitolişkom, canparçasım, bebeyim..." yazarak 25 bin kitap (?) satıyor. inanılır gibi değil.
  • en az soylendigi kadar kalitesiz olan yayinevi
  • çok satanlar bölümünde kitapları yer alan yayınevi.

size bir fıkra anlatayım. bir gün bir yayın evi varmış çok satan kitapları varmış. bunlar ;

hakan mengüç
    kalbin temizse hikayen mutlu biter
    hiç bir karşılaşma tesadüf değildir
    ben ney im

bülent demircioğlu
    sitlarimiz kadar hastayız

dilara selengul
    hep aynı yerde takılıyorum

beyhan budak
    kendine iyi davran
    senin suçun değil

özgür bacaksız
    yaşamak sakinlik ister

fıkra bu kadar.

yukarıda anlattığım fıkra gibi içeriklere sahip kitapları basan yayinevidir. allah bu günahlara sizi ortak etmesin amin.
hesabın var mı? giriş yap