şükela:  tümü | bugün
  • bu zaten bilinen bir şey değil midir ? devlet memurları gibi özel sektörde ki yalaka şirketlerin çalışanları da, kovulmak tehdidiyle mitinge götürülüyorlar. arkadaşlarınızın başına gelenlerden dolayı, arkadaşlarınızın ve sizin adınıza üzüldüm. fakat sandığa giderken kimse sizi takip edemiyor. dolayısıyla, umarım tepkinizi sandıkta da gösterirsiniz.
  • (bkz: cem uzan'a hapis şoku) ak belediyede çay çorba işini yapan bir komşu bir abla tanıyoruz. her 15 temmuz ve miting de imza attırıyorlar şu gün şu saatte burada bulanacağım diye.
  • bir devlet memuru olarak katılmıyorum. biraz olsun idare hukukuna hakim isen kimse seni böyle bir şeye zorlayamaz.
    edit; eğer amiriniz sizi böyle bir eyleme zorlarsa kendisinden emri yazılı olarak vermesini talep etme hakkınız vardır. emri yazılı olarak almanızın akabinde bu eylemi gerçekleştirin. daha sonra etkisiz bir yol olarak idare mahkemelerine başvurabilirsiniz veya daha etkili bir yol olarak olayı medya mensuplarıyla paylaşarak amirinizin hayatını karartabilirsiniz. hakkınızı iyi bilin !
  • ben katılmıyorum ancak denilen şey doğru olabilir zira baya bildiğin imza veren memur arkadaşlarım var, ya imzayı atacak ya da orda olduğunu fotoğrafla falan belgeleyecek, enteresan.
  • bir devlet memuru olarak bende katılmıyorum. malum sendikada olmayan bir kadrolu memuru, kolay kolay zorlayamazlar. ya stajer veya sözleşmeli memur, ya yetkili sendikaya üye olan, yada amirine karşı çıkmayacak kadar silik veya çıkar peşinde bir memur olman gerekir.
  • yıllar yıllar önce bir türk telekom santral binasında antetli kağıtta gördüm; "her birimde bir kişi bırakmak şartıyla mazeretsiz ak partisinin mitingine katılmamak idari suç kabul edilecektir ve ihtar sebebidir. katılımda yoklama alınacaktır. araçlar şurdan kalkacaktır vs.. vs."

o zaman da çok küfür etmiştim ama bir şey değişmemekle birlikte kötü yönde ilerliyor da.
  • hangi sendikada olursanız olun, böyle bir zorlama söz konusu değildir.

entrylerimi inceleyenler tarafımı az çok anlayabilir. aktrollükle uzaktan yakından alakası olmayan bir memurum.
  • her kurumda olmayabilir, kardeşim devlet memuru, şu ana kadar böyle bir katılım zorunluluğu ile karşılaştigindan hiç bahsetmedi. bilemiyorum yani kurumdaki yetkililerin işguzarligi mi acaba? kraldan çok kralcı ve yalaka olmak kariyer basamaklarını hizla tırmanmak için kullanılan bir yöntem ne de olsa.
  • (bkz: cia peşimde)
  • bizim kurumda yok. o yüzden kurumlarla ilgili.