• (bkz: torunumu keserim)

edit: 15 yıl sonra gelen edit.

orson welles'in ünlü şarkısı var i know what it is to be young - ben genç olmanın ne demek olduğunu bilirim isimli; hatta şuraya linkini bırakalım: https://www.youtube.com/watch?v=2ubt4fh1t6c

ama sen yaşlı olmanın ne demek olduğunu bilmezsin diye devam ediyor.

bu editi yaparken tam olarak 46 yaşındayım ve bu şarkı aklıma geldi.

diablo ii için şu entry'yi bırakmışım 2003'de: (bkz: #2889446)

diablo iii için ise şunu 2012'de: (bkz: #28768229)

diablo iv için 15 yıl önce başlık açmışım; benden feyz alın gençler, şimdiden bu tür başlıkları parselleyin*

boomer deniyor şimdilerde bizlere; evlendik, çoluk, çocuk sahibi olduk ama bir kısmımız halen de olsa eski tutkularını terk etmiyor; xbox series x attım eve geçen yıl; akşamları ev halkı yatıp da el ayak çekildiğinde, kocalık ve babalık görevlerimize biraz olsun ara vererek konsolun başına geçiyoruz; çok değil en fazla bir saat yaratık biçip, stres atıp yatıyoruz.

diablo'yu yirmi sene önce de severdim, şimdi de seviyorum; bir önceki mobil versiyonu olan immortal'ı oynamadım; cep telefonu zaten kurtulmak istediğim bir bağımlılık, bir de telefonda oyun oynama fikri beni geriyor.

diablo iv'ü ön sipariş etmedim ama çıktıktan bir süre sonra aldım ve hafta sonu gelmiş olması ile birlikte oynamaya başladım; kısa sürede 16. seviyeye geldim; şu an itibariyle olmuş bu oyun diyorum; bu oyundan beklentilerimi tam olarak karşılıyor. bir kaç aydır hades'e sarmış durumdaydım; yana yakıla hades 2 çıksın diye bekliyorum; onun yerine ilaç gibi geldi.

oyunları geniş oynamayı seven birisiyim ben; hem de yakın dövüşü sevmem; aldım büyücüyü, mana'yı fulledim; öyle uzaktan uzaktan, fazla temasa girmeden kavuruyorum köylüleri, iskeletleri, yaratıkları; atmosfer çok başarılı, müzikler güzel, seslendirme ve ara sinematikler güzel, bol bol yan görev yapa yapa skill kasıyorum; çevreyi geziyorum; craft olayı almış başını gitmiş; onu alıp bunu satıyorum; hurdacıya veriyorum; oynarken bol bol köye dönüp heybemi boşaltıyorum; velhasıl keyifli bir şekilde ilerliyorum. hades 2 çıkana kadar daha uzun süre beni götürür bu oyun diye düşünüyorum.

şimdi gidip diablo v, vi, vii için başlık kasayım kimse açmadı ise daha ama torunumu keserim demeyeceğim; 4.5 yaşında bir kızım, 11 aylık bir evladım var, saçının telinin kokularına doyamıyorum; şakası bile kötü, nasıl kıyarım onlara.
  • (zorunlu x+1 esprisi)
    diablo 3'ün nasıl olacağını bilmiyorum, ama diablo 4 taşlar ve sopalarla olacak.
    edit: kafanıza kafanıza.
  • (bkz: sakin)
  • şu an yazıcıoğluna gidilse herhangi birinin ellerinde bulunduğunu iddia edebileceği oyun.
  • diablo 3'ün ardından ekibin dağılması ve blizzard'dan ayrılması ile uzunca bir süre ara verilip hayranlarını sevindirmek için 10 yıl sonra yapımına başlanacak ve çıkana kadar hayranları tarafından bir sürü spekülasyonun yapılacağı oyundur. bunlar hep oyundur.
  • lich king'tir o. boşuna heyecan yapılıyor. hem starcraft 3 yeni duyurulmuşken çıkmaz bence.
  • diablo 4 : ahiret ismiyle çıkacakmış öbür dünyada oynayabilecekmişiz. öyle diyorlar.
  • en erken 2020'de çıkar.
  • 40'ına merdiven dayamış olacak olan beni ve hatta karımı çoluğumu çocuğumu bilgisayar başında yaşamaya sevk edecek olan oyun olacaktır. ilk önce bi party yapar hellde oyunu bitirdikten sonra karakterleri kapıştırırız. sorceress benzeri bir karakter olur ise herkesin kulağını alırım. oyun başka aşk başka bebeğim..

şaka maka blizzard'dan intikam almam lazım.. hell'de baal kestim hiçbişey olmadı lan.. oysa ben neler bekliyodum.. bi "congratulations" gibi bişey dedi o kadar..
hesabın var mı? giriş yap