şükela:  tümü | bugün
  • patrondan elbisa yapmayi, sabunla kalip cikarmayi, tegeli, oyayi, rastik cekmeyi ogrendigimiz yer.her dikis kursunda ki genc kiz gibi ben de dikis sirasinda gelinligimi diktigimin hayallerini kurar o ayin elele ve gelin damat ini almak icun gun sayarim.
  • ah o dikiş için ayrılan sabunlar kurutulur, yaramaz kardeşler dikiş iğneleriyle o sabunları oyar mundar eder ama burda dergisindeki modelleri dikmememiz için engel teşkil eder mi? (hayır)
    dkiş kursunda öğrendiğimiz yeteneklerimizi bu alman orijinli hem geleneksel hem modern olabilen o süper (tüper) dergiyle ne de güzel sergileyebiliriz
    üstelik noel için ev süsü eki de verir, paskalya için tavşan kostümü tarifi de
    yaşa burda!
  • dikiş kursuna yazıldım. ben elbise tasarlıyorum çalıştığım bir terzi var dikiyor. dedim ki azıcık bende mi dikiş öğrensem. bu arada gerçekten dikiş makinesini yakından görmüşlüğüm çok az. hiç kullanmadım. nasıl çalıştığı hakkında hiç bir fikrim yok. geçen hafta ilk derse gittim hoca 15 dakika bana ip iğneye nasıl takılırı anlattı. 6 aşamalı birşey valla kolay değil. sonra arkada bi düğme var onu indirmeden havadan dikiş yapamıyormuşsun. ha birde pedal var. işte beni benden alan olay. ben araba kullanmayı öğrenirken de sıkıntım bu pedaldı. ulan ne kadar basmam gerektiğini kafam bi türlü basmıyor. neyse düz dikiş, spiral, zigzag vb. şeylere çalışırken ben. yok patron kalıp malıp bisürü şey konuşuyor sınıf. herkes dikiş dikmeyi biliyor. bütün teyzeler bana gülüyor. şirin buluyolar gibi davranıp kesin salak diyorlar içlerinden. 2. dersimizde kaban dikenler, etek, elbise dikenler. peki ben yastık kılıfı diktim valla bak. fermuar diktim. çok zor ya çok. bide herkes biliyo niye geliyonuz ulan o zaman. bununda başlangıç, orta,ileri seviye dersleri olsada bu kadar madara olmasam. haftaya etek dikicem çok heyecanlıyım.(teyzelerde öyle)