• acısıyla hem konuşamaz, hem de sinir küpüne çeviren hadise. cinnetin eşiği. bu durumdaki bir kişiye "noldu?" " "dilini mi ısırdın?" "acıyo mu?" "çok mu ısırdın?" "yemekte tatlı yiceksin demek ki ehi ehi" gibi şeyler söylemeyin yani. söylerseniz de "lanolmbisktirgitlan!" cevabından gocunmayın.
  • son zamanlarda dilimin aynı noktasına yapmayı maalesef alışkanlık haline getirdiğim eylem. ilk ısırmamda kanadı, bir hafta filan sonra sakız çiğnerken aynı yeri bir daha ısırmamla bu sefer epey uzun kanadı ve yara izi kaldı. yine bir hafta sonra bugün ise kahvaltıda yine aynı noktayı ısırmayı başarıp tekrar kanattım. yapacak birşey de yok, kanayan bir dile ne sürülebilir ki? resmen yer etmesi çok sinirimi bozuyor, az buz acı da değil.
  • göz yaşartabilen tek sakarlık .
  • kopartircasina yapilinca cok canlar yakiyormus.
    ben bir saat once falan bunu gordum. *
  • az önce başıma gelen ve daha evvel hiç bu kadar büyüğünü yaşamadığımı fark ettiğim kötü hadise. resmen hobi olarak günde en az 5-6 sakız çiğnerim, yine ağzıma 2 tane atmıştım ki nasıl olduğunu anlayamadığım bir şekilde dilimi ikiye katlayıp ısırdım ama ne yapacağımı bilemeyerek kıvrandım resmen gözlerimden yaşlar geldi, hiç canı tatlı değilimdir ama aynada ağzıma öbeklenen kanı da görünce yaşadığım acıdan emin oldum. şimdi de uyuştu bir acayip oldu o yarılan kısım. hala şaşkınım.
  • bir insanın başına gelebilecek en kötü şeylerden biri olan, en beğendiğiniz yemek bile olsa bütün keyfinizi kaçırıp yemek yemeyi anında bıraktıran sevimsiz olay.
  • ızdırabına tüküreyim çok fena bişi. azönce portakal yerken ısırdım. artık nasıl bir hınçla ısırdıysam portakalı asdfghdfs dilim hacamat oldu. kanadı biraz, şişti de sanki.

bir de, dilini ısırana et yiyeceksin derler. evet yiycem. sağolsun dukan amca, yiycem. de dilimi ısırmayaydım eyiydi.
  • istemeden ağlayan köpek sesi çıkarttıran hareket.
  • beyindeki aciyi ertelemek icin dislerin dile müdahalesi
  • dil ısırıldığında beş saniye kadar öylece kalınır ve anlık acının geçmesi beklenir. ardından hasar tespit çalışması yapılır. eğer dil çok kötü ısırılmışsa kanayabilir. bir süre yenilen içilen şey zehir olur adama. bu durum daha çok şakıdık şukuduk sakız çiğnerken yaşanır.
hesabın var mı? giriş yap