şükela:  tümü | bugün
 • 2016 kış sezonunun en başarılı animesidir.

  insanlık "w" adını verdikleri bir boyut keşfederler ve bu boyuttan enerji çekebileceklerini, böylece pratikte sınırsız enerji elde edebileceklerini bulurlar.

  coil adı verilen aletler vasıtasıyla bu enerjiyi çekip şebekeye verdikleri gibi, artık pil seviyesinde bile coiller mevcuttur.

  "new tesla company" diye bir şirket dünyada birçok dev coil inşaa etmiştir ve onları kontrol eder. hatta tüm küçük coiller de bunlara bağlıdır.

  ancak bazı yasadışı coiller de mevcuttur. bunlar genel merkezlerle irtibat içinde olmazlar ve yasadışı aletleri çalıştırmakta kullanılabilirler.

  bunları piyasadan yok etmek için "collector" adı verilen kimseler kullanılmaktadır. bunlar gerek dövüşerek, gerek sevişerek filan bir şekilde bu coilleri toplamakla yükümlüdürler.

  kyouma, bunlardan bir tanesidir. tek farkı, coillerden nefret etmesidir (sebebini öğreniyoruz pek tabii). hatta hemen hemen pilli cep telefonu kullanan veya benzinli araba kullanan bir tek o kalıştır.

  hikaye, çok başarılı bir yapay zekası olan ve coiller ile çalışan bir robot kızla tanışması ile dallanıp budaklanır filan.

  çok keyifli, güzel yazılmış, dünyası güzel kurgulanmış bir anime.
 • değeri bilinmemiş anime. izleyin, izletin.
 • ilk dinlendiğinde şarkının başındaki tiz çığlığın insanı şaşkına uğrattığı wolfmother şarkısı.