• 19 mart 2009 tarihli bir siyaset medyanı oturumu. konuklar prof. dr. abdulaziz bayındır, prof. dr. mehmet bayraktar, prof. dr. celal şengör.

her tartışma da bilimle dini yalanlamaya kalkan, bilimsel görüşü bilmeden dinden bahsedenlerin özellikle izlemesi gereken bir bölüm olmuş.

tamamı şurada izlenebilir.
  • dogmatizmin radikal seviyede küçük yaşlardan verilmesinin insanı nasıl körelttiğini ve düşüncesizliğin insanı nasıl sinirli yaptığını, ve anlatamadıklarını elinin kolunun titremesiyle geçiştiren insanları gösteren programdır.

programın bir yerinde evrim madem var kuranda niye yok diyor çocuk?

nasıl yani ya?

moleküler biyoloji okuyan çocuğu bir izleyin hele;

http://youtu.be/zalmpfp0c6i?t=2h3m41s

bu çocuğu okutana da okumasını sağlayana da yazıklar olsun.
  • din adamlarının profesör olsalar bile karşı görüşteki insanları dinle(ye)mediğini görmemizi sağlayan gerçekten keyifli bir programdır..söylediği her şeye kendisi de inandığı için takılmadan ve mantıklı konuşan celal şengör için, soru sorma hakkını 'öğrenmek' için değil de 'suçlamak' için kullanan öğrenciler için, din adamlarının yıllardır değişmeyen klasik cevapları için izleyin..
  • "bu ne sığ bir tartışmadır" diye kendisine sert bir şekilde çıkışan öğrenciden sonra abdülaziz bayındır'ın tüm keyfinin kaçtığı, celal şengör'ün ise ilk dakikadan son dakikaya kadar babacan üslubunu koruduğu güzel programdır. bir noktada ilahiyat profesörü bayındır'ın "yav arkeoloji markeoloji ne bilir ne araştırır ya?" diye patladığı efsane bir ana da sahiptir.
  • celal şengör hocadaki peygamber sabrını gördüğümüz programdır. ben orada olacaktım ki, o iki dandik ilahiyatçının ve aptal saptal sorular soran kafasız primatların leşleri çıkardı ancak binadan.

celal hoca, mehmet bayraktar'ın "insan dışında evrim vardır" demesini, zamanında darwin'in bir arkadaşının da dile getirdiğini söyleyince adam "ehehe benden çalmış" diyor.

abdulaziz bayındır, celal hoca'ya "senin bana bir lira borcun var, olmadığını kanıtla bakalım" diye bir laf ediyor, celal hoca da "senin iddian o" diye cevaplayınca güya şaşırıp "benden istiyor iddiamı kanıtlamamı" diye laf soktuğunu zannediyor. ispat yükümlülüğü şiarını bilmeyen birini prof. dr. yapmışlar.

laptop karşısında cinnet geçirmek üzereydim, zor durdurdum videoyu. izleyin, izletin.
  • eğer sinirli biriyseniz kesinlikle izlenmesi önerilmeyecek tartışma programı.
    içinde "celal hoca da inanıyor da sorumluluklardan kaçmak istiyor." cümlesini de barındırır dikkat.üstelik en acısı da bu cümleyi sarf edenin unvanının prof. dr. olmasıdır.
  • şu görüntü ile akıllara kazınan program konusu.
  • celal şengör ün ilahiyatçıları trollediğini düşündüğüm program. çok değerli şeyler öğrendim yukarıda hocalarımdan tarzı lafları, kibarlık maskesi ardına gizlenmiş ince dokundurmalar olmalı. çünkü herşeyi yukarıda öğrenmiş adam, programda hiçbir şey öğrenemeyeceğini muhtemelen biliyordu. o gece içinden küfrederek uykuya dalmış olmalı.

onun dışında 3. konuk diyebileceğimiz mehmet bayraktar tam anlamıyla bir yancı konumundaydı. zaten islamiyet ile evrimin çakışmadığını anlatmaya çalışmasıyla toplum tarafından kabul görmedi. seyirci yani toplum keskin görüş istiyor, ya ondansın ya bundan. arada olamazsın, ara formları göremiyorlar. zaten dinin karşısında olan şeyin isminin cisminin bir önemi yok, darwinizmi düşman din zannediyorlar.

gülmek için izlenmeli, fazlası için değil.
  • bir ilahiyat öğrencisinin barajlar ve deniz yükselmesiyle ilgili yorum biçimindeki sorusu ve celal hocanın yorumu sirasında yarıldım resmen.

ankara hepten günahkar o zaman.
    hshdhdhuf.
hesabın var mı? giriş yap