şükela:  tümü | bugün
 • yunanlı hatip ve filozof. prusa'da (bursa) doğan dion'un 80 "söylev"i ile başka söylevlerinin parçalarından oluşan bir derleme günümüze ulaşmıştır. dion, bir prensin görevi üzerine başlığı altında topladığı dört söylevde traianus'a seslenir. olympikos'ta heykelci phidias'ın ağızından, ünlü zeus heykelinin yapılışında izlenen ilkeler anlatılır.

  en ünlü yapıtı, euboia adasındaki yaşam koşullarını betimleyen, toplumsal ve ekonomik tarih için önemli bir belge niteliğindeki euboikos'tur. roma yönetimini benimsemiş yunanlı bir yurtsever olarak dion, m.s. ii. yüzyılda roma imparatorluğunda yunanlılar arasında yeni bir sofist dalganın doğuşunu belirleyen özgüvenin simgelerinden biridir.
 • 1961 çıkışlı runaround sue albümü, 61 yılının en iyi albümlerden biridir bana kalırsa. runaway girl, runaround sue, the wanderer, life is but a dream gibi oldukça iyi şarkılar barındırır. benzerlerine oranla bana her zaman daha orjinal ve daha kaliteli gelmiştir dion.

  tabii yıl olmuş 2014, dion kim olum? diyebilirsiniz, yazıyoruz işte...
 • en sevdiğim 15 şarkısı:

  1- runaround sue
  2- i wonder why
  3- a teenager in love
  4- donna the prima donna
  5- lonely teenager
  6- take good care of my baby
  7- dream lover
  8- somebody nobody wants
  9- little diane
  10- the wanderer
  11- life is but a dream
  12- little star
  13- lonely world
  14- lovers who wander
  15- runaway girl

  olan, 50'lerin sonuna ve de 60'lara damgasını vurmuş, elvis presley'nin ilk dönem öğrencilerinden, italyan asıllı amerikalı efsanevi şarkıcı.
 • (bkz: #88314266)
 • selanik’e oldukça yakın olimpos dağının eteğinde zeus’a adanmış, makedonlar’ın kutsal kenti. roma döneminde de önemini korumuştur. olimpos’a bakması, doğası, pınarı, sularıyla hakikaten cennet gibi bir yer. ancak sanırım bu kadar sulak zemine yapılmasının da etkisiyle depremlerle harap olmuştur.

hesabın var mı? giriş yap