• kaan koç yönetiminde yayın hayatına yarın başlayacak şiir dergisi. kapakta gordugum kadarıyla ataol behramoglu, ferhan sensoy, akgun akova, umay umay gibi saglam isimler var. dergi nasıl bilmiyorum ama ismini kim bulduysa bayıldım. (bkz: ölü ozanlar derneği)
  • siir icerikli dergileri düzenli olarak takip etme istegim her zaman olsa da nedense bunu pek beceremedim bugüne kadar. gectigimiz yil yasak meyve'ye aboneydim ama bu yıl onu da yenilemedim. icimde bu boslugu doldurma istegi vardi ama hangi dergi ile bunu yapacagima cok da karar verememistim. diri ozanlar dernegi'ne ise sırf isminden dolayi mesafeli durmustum ama bu ön yargımı kırıp şubat sayısını alınca iyi ki almışım dedim. sanıyorum bu yıl yasak meyve'den kalan boşluğu diri ozanlar dernegi ile doldurmuş olacağım. farklı bir ses olandır.
  • şiir gibi bir mevzuda çıkacak dergiye orjinal bir isim bulamamayı zaten geçtim, bi de harf oyunu yapıyorsunuz bari bu kadar basit olmasın, bu ne yav?
  • ansızın feribot kuyruğunda keşfedip, elimde bulduğum şiir dergisi.
    ben zamanımı çok güzel geçirdim açıkçası okurken.
    mesela bazı betimlemeler vardı ki benim içime işledi. kişiden kişiye göre değişir beğenme durumu ancak benim açımdan keyifliydi. ön yargılı olmadan okuyunca iyi hissettiriyor. her zaman buradaki yüksek eleştirilere kulak asmamak gerek. emeklerine sağlık!
  • islamcı faşistlerin anıl cihan'ın yazdığı şiir üzerinden saldırdığı korkak dergidir. o kadar korkak bir dergidir ki, islamcı orospu evlatlarının saldırdıkları şairini savunması gerekirken, bu konuya dair bir cümle kurması gerekirken, bizim haberimiz olmadan yayınlanmış bir şiirdir, sayıyı toplatıp dergiyi kapatıyoruz minvalinde açıklamalar yapabiliyorlar. ayıptır ya hu!

gencecik adamı sahiplenmediklerine, itlerin önüne attığına mı yanalım, bu kadar ahmak ve korkak olduğunuza mı? ticaretiniz batsın arkadaş. 100 sayı eksilirdi tirajından ne olacak!
  • ilk sayısında akgün akova'nın edebiyat tarihimize geçecek bir şiir yazdığı, çok yakında türk edebiyatının referans yayınlarından biri olmaya namzet dergi. patronu candaş tolga ışık, yayın yönetmeni ise kaan koç'tur. sağolsunlar.
  • kadim dostum kaan koç tarafından yılların birikimi ile doldurulacak dergi. perşembe istanbul'da, cuma itibarıyla da tüm türkiye'de bulunabilecek güzel insanların güzel dergisi...

"bir dergidir benim yaşamım, bu yüzden ben ölmem batarım."

cemal süreya.
  • sosyal medya hesabından yeni sayısı için şubat ayını beklememiz gerektiği söylenen güzel şiir dergisidir.
  • merakla beklediğim bir dergiydi, geç kavuştuk ve daha birbirimizi tam tanıyamadan on günlük bir ayrılık yaşadık. daha şimdi oturup da sayfa karıştırmanın ötesinde okuyabildim kendisini.

itiraf edeyim, bazı fanzinler ve aldığım şiir kitapları -ki çoğu bilinen isimlere ait- dışında yeni şairleri pek okumuyorum. takip ettiğim birkaç isim var sadece, onlardan biri de kaan koç. bu dergi adını kaan koç’un son dönemde ayyuka çıkmış olan "ölüleri fazla sık hatırlama ritüelleri"ne tepki olarak açtığı bir twitter hesabından alıyor aslında. sadece yaşayan şairlerin şiirlerinden parçaların yayınlandığı ve şiire dair konuşan kısa soluklu bir hesaptı bu ve küllerinden bir dergi olarak doğdu. açıkçası güzel de doğdu, iyi ki de doğdu.

tüm şiirler bende aynı heyecanı uyandırmadı ama yer yer bazı cümleler, bazen bazı vurgular... genel olarak o kadar farklı şairden çıkmasına rağmen bir kitap havası alıyorum neredeyse. belki abartıyorum, belki bunlar hep kendini gerçekleyen beklenti ama böyle hissettirdi bana.

yolları açık olsun hepsinin, güzel işlerin çoğu zaman ya yarım kaldığı ya da yarım aksak ilerlediği bu coğrafyada azınlıktan olsunlar.
  • insanın elinde gezdirmeye utanacağı kadar kötü bir isme -kelime oyunu, hem de en çiğ hali- sahip dergi. içerik vasatın civarında, öyle muhteşem de değil. kaan koç gibi bir şey.
hesabın var mı? giriş yap