şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: eee)
 • dudak uçuklatan versus.

  "eee?" sorusunu yönelten arkadaşa ithafen:

  (bkz: #74119315)

  - "yani diyor ki, siz n'eediyonuz o kadar milyor siz millar parayı?"

  dö la edit avek la büdüt: aşağılarda birtakım "ama geçmişe gidelim, ar-ge, falkonun bütçesi bu değil" minvalinde tespitler yumurtlanmış. bu diyanet bütçesi yıllık la yıllııııkk! alooo??
 • yani "sizin kafaya" erişmek için daha çok para silkeleniyor demek istenmiş de olabilir.
 • falcon heavy gökten zembille indi zaten!

  insan kendine yapılmasından hoşlanmadığı şeyi başkasına yapmamalı. siz saçma sapan argümanlar ile muhalif olmaya çalışmayın gerçek muhalefete zarar veriyorsunuz.

  falcon heavy firlatilana kadar geçen suredeki tüm arge, test, üretim maliyetlerini hesapladiniz mi? bak daha personel giderlerini işletme maliyetlerini falan söylemedim? cebine her 300 milyon koyan roket yapıp firlatabilir mi?

  bu çıkıp audi a8 in maliyeti 100 bin demektekten farklı mı?
 • millet bu kadar salakken bu devlet ne yapsın. bakın şimdi size bir hikaye üzerinden durumu anlatalım;

  "ünlü bir ressam bir “lokanta”ya gitmiş... “garson”lardan biri, kendisinin bir “portre”sini çizmesini istemiş ressamdan.. ünlü ressam da, çizip vermiş ve “100 dolar” istemiş garsondan... garson demiş ki; “5 dakikada çizdiğin resim için mi istiyorsun 100 dolar’ı?”
  ünlü ressam demiş ki; 5 dakika değil, 30 yıl artı 5 dakika. "

  (bkz: #46270581)

  yani ne demek istiyorum? falcon heavy'nin 350 milyon tl'lik bütçesi asla yalnızca 350 milyon tl değildir. sırf elon musk'un yaptığı yatırımları kenara koyun, abd'nin 1950'li yıllardan beri yaptığı trilyon dolarlık yatırımlar sayesinde o falcon heavy 350 milyon tl'ye üretilebiliyor anlatabildim mi?

  bak yine başka örnek vereyim, sen bir tane iphone 10 üreteyim dersen, o aletin maliyeti sana 10 binlerce dolara patlar, sen apple'ın alet başı harcadığı para harcayarak o aleti üretemezsin anlatabildim mi?

  ha diyanete harcanan paraya ses etmeyelim mi? bence diyanete harcanan parayı iddada garantili maçlara bassak çok daha hayırlı bir iş yapmış oluruz, kaybetsek dahi diyorum bak.
 • kardeşim , allah ataistleri bize hizmet etsin diye yarattı . düşünsene , adam o kadar zeki ama allahına ters gittiği için cehennemde sonsuza kadar yağlı kazığa oturtulacak , sen iman ettiğin için cehenneme de gitsen yağlı kazığa sen de otursan böyle bağırsakların falan da çıksa sonuçta cennetten bu gavatları izliyceksin . çalışsın amına koduğumun dinsizleri siktiret gavatları boşver bak tekrar söylüyorum .
 • rakam dogru yanlis bilmiyorum. ama sanirim en kotu kafa kafaya cikar :)

  diyanet research&development amk
 • falcon heavy sayesinde yörüngemizde araba dönüyor. ikinci arabayı fırlatmak için yeniden kullanabileceğimiz roketler de indi allaha şükür. diyanet sayesinde ise sol elle yemek yememizin sakıncalı olduğunu öğrendik. yaptıkları iş eşit önemde olmasına rağmen diyanet milyarlarca lira daha çok para harcıyor. ama eminim ki ihtiyaçları vardır. yoksa neden harcasınlar o kadar para. gören de mercedes falan alıyorlar altlarına sanar. cami yapıyorlar cami. darbe girişiminde bulunsalar sela olmadan halk nasıl bir olup demokrasimize sahip çıkacak? canla başla bizi sabah namazına o güzel sesleriyle uyandıran müezzinlerimizin, hocalarımızın maaşları nasıl ödenecek? lütfen düşünelim biraz.
 • bu tarz olaylar turnosol kağıdı gibi.
  türkiyede yıllık israf 214 milyar tl iken gidip diyanet bütçesi ile kıyaslamanın cehalet veya din düşmanlığından başka 3. bir sebebini bilen var mı?
 • ne yani kardeşim onlar uzaya roket yolluyor biz de dualar yolluyoruz hem de hiç roket fırlatmadan.
  vallahi garanti iş.