• (bkz: otomatik vites)

ben bu bkz'ı vermekten bıktım. millet araba kullanmayı bilmeyen hıyarlara şu mereti vermekten bıkmadı.

aceminin altına verilen otomatik vitesli araç ölüm makinesidir. en hafifi bir ton gelen çelik bir kütleyi harekete geçirmek ağır bir sorumluluktur. en küçük bir hatada kendinizin ya da bir başkasının ölümüne neden olur. ama daha temel becerileri yerleşmemiş insanlara arabayı hareket ettirmeyi kolaylaştıran bir icat veriyorlar. sonuç? fren yerine gaza bastı, dehşet saçtı. halbuki manuel vites kullanan biri pedalları karıştırdığı anda araba stop edecek ve kimsenin burnu bile kanamayacaktı.

lütfen çevrenizde her fırsatta bu mesajı yayın. otomatik vites acemilere uygun değildir. ancak belli bir deneyimin üstüne çıkmış, araç kullanma yetkinliğine ve sorumluluğuna sahip kişiler için uygundur.

ayrıca: (bkz: #82434101)
  • boşta kalan tekerden de anlaşılıyor ki çocuklara çarptıktan sonra bile gaza basmaya devam ediyor. kaldırıma denk gelmese bayağı ezilecek çocuklar.
    frene basmak olaydan sonra aklına gelen sürücüdür.

edit: imla
  • durduk yere değil kafasının içinde beyin yerine saman taşımasından dolayı ezmiştir.

herkes araba kullanacak diye bir şey yok, yok işte. kabiliyetin yoksa, refleksler iyi değilse şu lanet şeyi kullanmayın ya. eksik kalın bir şeyden, kabul edin kapasitenizin olmadığını.

lanet olası fren durmak için, gaz gitmek için işte. şu iki ayrımı yapamıyorsanız, aynaların süs için orada olduğunu düşünüyorsanız, sinyal denen şeyin hayati önem arz ettiğini bilmiyorsanız allah aşkına şunu kullanmayın ya. bu ve bunun gibi insanlar bak kadın demiyorum insanlar şu hatayı yapıyorsa o aracın koltuğuna oturmamasını bilmesi gerekiyor, kabul etmesi gerekiyor.

serbest kaldığını okudum iyice kahroldum. serbest bırakmak nedir ya? bu kaza falan değil ki kadının tamamen mallığı. ben anlamıyorum ki insan hayatı neden bu kadar ucuz. bu olmadı git daha büyük bir mallık yap mı diyorlar? nedir yani serbest kalmasındaki sebep?

(bkz: türkiye'den siktir olup gitmek) az kaldı yapacağım bunu.
    (bkz: bazı insanların yeryüzünden silinmesini istemek)
  • sizin ben reflekslerinizi sikeyim sürücü diye. çocukları eziyor, aracı kaldırıma oturtuyor hala da gaza basmaya devam ediyor. amk katil adayı.
  • geçtiğimiz gün kırmızı ışıkta duruyorum, arkadan çatırt diye arabama çarptılar, neyse indim arabadan, çarpan arabanın kapısı açıldı ve bir hanım indi.
    diyor çarptım mı cidden hiç farkında değilim, ama ciddi yani farkında değil o sarsıntının olan bitenin, arabaların tamponu birbirine bitişik şekilde duruyor yanımızda.
    yani ne bileyim kafaları farklı çalışıyor diye düşünmek istiyorum ama çalışmıyor abi, yok yani.
    tek kelime etmeden bindim arabama siktir oldum yoluma gittim.

(bkz: nato kafa nato mermer)
  • demek ki ehliyet verilirken sıkı bir elemeden geçirilmiyor insanlar yoksa bu tarz kazaların yapılabileceğine pek inanmam.
  • sene 2006.. direksiyon sınavında sıra bekliyorum.. benden önce 2 kız arkadaş var kurstan onlar gidecek gelecek ben gidip gelecem falan..

neyse, kızlardan 2. si aracı götürüyor kalkarken 6 kez istop ediyor ve 423423423 kere söylenmesine rağmen ayna kontrolü (şu sınavda yalandan yapılan) yapmadan çıkıyor yola.. neyse getiriyor aracı bir şekilde artık, o park edecek ben binecem o yüzden park edeceği yerde bekliyorum ben de.. önde direk var arkaya da kuka konmuş.. ikisinin arasına bırakması gerekmekte.. kız geliyor, gaz fren o ara bi karışıyor bunda sanırsam, önce arabanın hızı 3 -4 km ve durmak üzereyken bir anda hızlanıp küüütt direğe geçiriyor aracı.. olay hemen dibimde oluyor çünkü orada bekliyorum o sırada.. ve arkadaki eğitmenle göz göze geliyoruz. eğitmenin gözler kafam kadar olmuş adam bildiğin korkmuş durumda.. neyse kız iniyor ben biniyorum ben iniyorum ve kız gitmemiş orda duruyor.. sıramı sağıp yanına gidiyorum..

bakın size yemin ediyorum ki diyaloglar şu şekilde cereyan ediyor.

ben: var mı bişeyin?
    kız: yok yaa ama direğe fena girdim haa
    ben: s.ttin sene geçemezsin kızım geçmiş olsun, bir daha ki direksiyona iyi çalış.. aynaları da unutma bir dahakine yalandan da olsa düzel puan kırarlar
    kız: yooo geçtim ki ben..
    ben: nasıı yaaa.. nerden biliyorsun ki adam direk sonuç mu söyledi sana geçtin diye?? artı nası geçiyosun sen yaaa?!??! sıkandal olur lan bu!!!
    kız: yok yaa adam arabadan inerken bana sordu.. ''ehliyet olarak mı kullanıcaksın, kimlik olarak mı? '' diye!!!! ben de kimlik dedim.. tamam o zaman 70 yazalım sana dediler..
    ben: eeee.. araba almayı düşünüyor musun peki? adamı mı zarfladın?
    kız: herhalde oolum.. hahahah alıcam bi araba okul bitmeye yakın bizimkilerin sözü var zaten.. zaten trafikte pekiştiririm bişey olmaz..
    ben: ciddi söylüyorum benden uzak dur trafikte.. bak valla ciddiyim..

bire bir yazdım konuşmaları çünkü birebir hatırlıyorum.. görüşmüyoruz artık ne yapıyordur ne ediyordur bilemem ancak, en son facebook unda opel astra yla foto koymuştu.. eşi dostu da hayırlı olsun mesajları atıyordu falan.. yani demem o ki yukarda bir arkadaş sormuş bunlar nasıl ehliyet alıyorlar diye.. aha böyle işte.. ibret olsun diye de paylaşmak istedim..
  • 20 yildir araba kullaniyorum, daha bir kez bile ayagimin altinda ne var bi bakayim da basayim demedim.

lan 80 km hizla giderken onune cocuk atladiginda beynin sana "kirmiziya tum gucunle bas, hemen o sirada sariya da aban, ayni anda bugun tasli yuzugu taktigin tarafta bulunan yarrak seklindeki sopayi 5'ten 3'e alirsan arabayi kaza yapmadan durdurursun" diyecekse afedersin beynini sikeyim.
  • çarptıktan sonra hâlâ gaza basmaya devam ediyor. senin ayağının ayarına sokayım be kadın...
    trafikten men edilmeli.
  • başka bir emniyet durumu için (bkz: kaldırım)

sol ön teker kaldırıma takılmasaymış daha da fazla insan ezip hatta öldürebilirmiş.
    buna rağmen kadın ısrarla gaza basmaya devam etmiş ki tekerin havada dönmesinden de belli oluyor!

yahu tamam lanet pedalları karıştırmışsın da ayakları çekmek yerine ısrarla ne diye basıyorsun?!
hesabın var mı? giriş yap