• (bkz: ben bir tespit yapmak istiyorum sayın kırca)

bir semtin veya restoranın gelişmişliğiyle bu ürünü bulmak arasında parallellik vardır. örneğin gittiğiniz semtte girdiğiniz bakkal, market ve restoranlarda coca cola veya pepsi light bulamıyorsanız, üstüne erkekseniz delikanlı adam light içer mi bakışı alıyorsanız büyük ihtimalle sosyoekonomik açıdan gelişmemiş bir semttesiniz demektir.
  • mal turnusolu olan içecektir. arkadaş size ne lan yok baklava, kebap, makarna yerlermiş de sonra diyet kola içerlermiş. çayı şekersiz içen diyet yaptığı için mi içiyor. damak tadı denen bir olay da yok zaten. leş gibi şekerli kola içmek istemiyordur belki adamlar.
  • diyet kolayla kilo veren var mı, bilmiyorum ama psikolojik olarak rahatlattığı gerçek. diyet kolam olmasaydı, nasıl yerdim orta boy kalın hamur pizzamı ?
    (bkz: plasebo etkisi)
  • kandirmaca,
    yaninda iki buyuk dilim yas pasta yenmesine sebep olan sahte rahatlik
  • diyetisyenlerin rejimde günde 1 kutu'dan fazla vermedikleri içecek.kalorisi az olabilir ama vücutta yağ yakımını engeller.
  • genelde amerikan filmlerinde dizilerinde hep kadın karakterlerin tükettiği içecektir. o yüzden kadınların içtiği kola gibi garip bir izlenim yaratır insanlarda.

sigaram, uyuşturucum yok; alkolüm azcık var ama bunun resmen bağımlısıyım. 4 sene önce alıştım, yemeklerde şarap veya bira içmezsem eğer kesinlikle bundan içiyorum. bunu içen hatunlar ağızlarıyla içmezler, galonlarca tüketirler. çoğu zaman da şaşırıyorum bu kadar berbat beslenmeme rağmen nasıl 34 beden kalabiliyorum diye. yine de spor şart tabii...

bir de içindeki bir maddeden dolayı depresyon hissi yaratıyor diye bir şey okudum. ne kadar doğrudur bilemem ama okuduğum an birazcık tırsmadım desem yalan olur çünkü fazla belli etmesem de aşırı depresif, duygusal bir tipim. hayat standardımın düşmesinin nedeni aptal bir içecekse israil'i boykot eden mal akplilere dönerim yapmayın bunu.

edit: uzun bir süre önce bıraktım herkese tavsiye ederim eski tadı da yok zaten.
  • hangi markayı alırsanız alın genelde şöyle bir farkı var normal koladan:

normal kolayı buzlukta unutun, buz hali yine siyahtır.
    diet kolayı unutun, buzun dibinin bembeyaz olduğunu görürsünüz.
  • züğürt tesellisi...
    1.5 porsiyon tereyağlı iskendir yiyip yanında içilen içecek...
  • normal kola suda batarken diyet kola suda batmazmış.
hesabın var mı? giriş yap