• temel kural şudur; daha az besin alıp daha çok hareket edip aldığından fazla yaktığın zaman zayıflarsın zaten. bunun için para ödemeye gerek yoktur.
  • abow o parayla 1 kilo dana bonfile, 1 kilo çupra, 1 kilo bamya, 1 kilo taze fasulye, 1 kilo tavuk, 1 kilo baklagil, 5 kilo meyve alınır, bütün hafta layıkıyla geçirilir.
  • 4 senelik okul müfredatını "ekmeği kes ve spor yap" seviyesine indirgeyenlere çok gelen ücrettir.

siz ekmeği kesip spora başlayın.
  • anlıyorum, insan bazen içinde bulunduğu ruhsal durumu aşamayıp, kilo alımını durduramıyor ya da kilo veremiyor. bu yüzden başlayabilmek adına bir diyetisyen desteğine ihtiyaç duyuyor.

belki garip gelebilir ama durumu gerçekten umutsuz hale gelenler varsa ve sürekli diyeti bozarak bunu da alışkanlık haline getirdiyseniz sizi destekleyecek bir arkadaşınız olsa iyi olurdu. ben mesela son zamanlarda kilo vermek isteyen ama içinde bulunduğu kötü halden dolayı kendini sürekli yemeğe vermiş ablama destek oluyorum. son zamanlarda daha kötüye gidiyordu ve ben de işi artık ortaya iddia atarak biraz kızıştırdım. kendisi inatçı biri olduğundan dolayı diyetini asla bozmuyor. sizi de destekleyen biri olursa iradeniz belki daha sağlam olabilir.

(bkz: kalori açığı)
  • boş yere diyetisyenlere para kaptırmanızın bşr alemi yok hepsinin standart menüsü var çevirip çevirip onu veriyorlar. bir çok diyetisyene para kaptırmış biri olarak söylüyorum. hatta bir diyetisyen matbu evrak bastırmıştı. sadece rakamları değiştiriyor menü aynıydı.

birçoğu ezberden diyetisyenlik yapıyor standart dışı bir durumla karşılaştıklarında çözümleri yok. diyorum ki hipertansiyonum var ona göre menü yaz arkadaşımla menümüz aynı. bitki çayı vermiş içiyorum, tansiyonumu ölçüyorum, yüksek çıkıyor. arayıp durumu anlattığımda o zaman onu içneyin diyor. e bi zahmet o kadarını ben de yaparım senin bunu biliyor ve bana önermiyor olman gerekiyor.

dedim ya ezbere menüleri var. diyorum bu kefirden sıkıldım 3 haftadır içe içe kusacağım. sıradaki menüde ne var tabii ki kefir. mesleğinde iyileri tabii ki vardır ama ben karşılaşmadım. karşılaşana da rastlamadım. vardığım sonuç ilk bir hafta şok diyet yapacaksın amaç mideyi küçültmek. sonra ki haftalarda rutin yediğiniz ne varsa yavaş yavaş porsiyonları küçültmek. doygunluk hissi aldığınızda gözünüzü doydurmak için yemeğe devam etmemek. en önemlisi de spor yapmak yok yapamıyorsanız en azından yürüyüş yapmak. bun dediklerimi yapın en az 10 kilo garanti sonrası için uzmana gidin. o da bu durumdan sonrasını anlayacak uzman bulabilirseniz.
  • bunu genelleyemezsiniz şehirden şehire hatta ilçeden ilçeye ücretler değişiklik gösterir. ayrıca siz orada kişiye özel muamele alıyorsunuz, 7/24 hocam bunu yiyebilir miyim hocam şundan ne kadar yemeliyim diye diyetisyeni gece gündüz demeden darlarken iyi. sizden emeğinin karşılığını isterken kötü oluyor. madem öyle gidin bir devlet hastanesine veya asm lere ve oradan danışmanlık alın. hayatta o kadar saçma sapan şeylere para veriyorsunuz bir diyetisyenin emeğini istemesi mi size gereksiz geldi?

edit : fix menü yazıyorlar, soru soruyorum cevap veremiyorlar demişsiniz, o zaman siz de gittiğiniz diyetisyenin nerede eğitim aldığını sorgulayarak, bilinçli bir şekilde gidin. her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır.
  • bağdat caddesindeyse az bile istenen ücrettir.
  • 250 tl'yi ona vermektense gym salonuna yazılıp hoca eşliğinde ve programında spor yapmak daha makuldür.
  • 250 ise uygundur. zira geçen sene gittiğim diyetisyene 600 tl veriyordum.
    7-8 kilo fazlam vardı, kilo başı dünyaları ödedik..
  • diyetisyene giden insanın iradesi zayıftır . kişiliğine de yansımıştır
hesabın var mı? giriş yap