• (bkz: reenkarnasyon)
  • uzun zamandır gördüğüm en iyi başlık diyebileceğim başlık.
  • en az 13.8 milyar yıldır zaten var olduğunun farkında olamayan varlık beyanıdır.
  • doğmak için 9 ay bekleyip, doğunca kucağında 14 milyar yıllık yük bulmaktan iyi midir ?
    (bkz: bilemiyorum altan)
  • zamansız boyutta işler öyle işlemiyor işte gençler. en başta levh-i mahfuz var değ mi? ruhlar tüplerde. işte burada zaman olayı yok. daha doğrusu dünyanın her zamanına atlayabiliyosun. filmin istediğin kısmından izlemeye başlaman gibi. 6 milyar 245 milyon 150. yıldaki dinozor ve 14 milyar 3 milyon 5187. yıldaki insan iki ayrı media playerda. ne zaman geleceğin biraz kişiye özel test.

iki de kitap var. birinde gidiş biletin, ve muhtemel kader ağın var. seçme ihtimalin olan en küçük yol bile var. ama gerçekleşenler burada yazmıyor. gerçekleşen kaderinin yazıldığı kitap ayrı. sonunda eline verilen bu.

ya madem cehenneme gidecez niye yaşıyoruz? haketmişim ben ya diyebil diye. ama enseyi karartmıyoruz, burada düzelmeyen orada düzeliyor ve yine cennette buluşuyoruz. sınavdan sonraki o çalışsaydım daha iyi olurdu pişmanlığı olacak biraz ama, ne yapalım.
  • 1) doğmak için 14 milyar yıl beklemek insanın bireysel olarak karar verdiği bir şey yok, insanoğlunun hiç değil. evrim bu yüzden var.

2) 1800'lere göre bugün 10-20 yıl daha fazla yaşayabiliyoruz. şu anda ölme yaşı ortalama olarak 80-90, 70 bile değil. bundan 10-20 yıl sonra 100-110 yaşına kadar bile yaşayabileceğiz belki. yani seneler ilerledikçe insanın ölme yaşı da ilerliyor. belli bir zaman sonra 14 milyar yıl kadar yaşamayacağımızı kim bilebilir (ama bayağı belli bir zaman sonra, bin yıllar sonra belki)?
  • beterin beteri vardır malesef.

(bkz: 14 milyar yıllık evrende akp dönemine denk gelmek)
  • gelmiş geçmiş 110 milyar+ insan tahmin olduğu ediliyor.

biraz bekletildin. kusura bakma.
  • 14 milyar yıl = sıfır saniye.
hesabın var mı? giriş yap