• beterin beteri vardır malesef.

(bkz: 14 milyar yıllık evrende akp dönemine denk gelmek)
  • uzun zamandır gördüğüm en iyi başlık diyebileceğim başlık.
  • doğmak için 9 ay bekleyip, doğunca kucağında 14 milyar yıllık yük bulmaktan iyi midir ?
    (bkz: bilemiyorum altan)
  • daha da kötüsü bu 70-80 yılı tek bir gezegene hapsolmuş şekilde tamamlıyor oluşumuz. koca evrende küçücük bir galaksi içerisinde ölmekte olan bir yıldızdan enerji toplayan küçük, kirli bir gezegene hapsolmuşsun. paran yoksa yaşadığın ülkeden dahi çıkamıyorsun.
  • en az 13.8 milyar yıldır zaten var olduğunun farkında olamayan varlık beyanıdır.
  • doğma kısmı değil de, ,tam herşey yoluna girdi derken ölüm yaşının gelmesi insanı üzmüyor değil..

yaşlılık daha geç gelse insan bedenine, hatta ölene kadar genç kalsak da yaşlanmadan ölsek güzel olmaz mıydı?
  • (bkz: reenkarnasyon)
  • karnımdaki tepinen çocuk geldi aklıma. son nefesi ne zaman ve nasıl olacak diye saniyelik, üstüne daha fazla düşünmek istemediğim bir anda. her toprak altındaki bir zamanlar hücre, şanslıysa eğer bir zamanlar bebek, çocuk, genç, yetişkin.. belki yaşlı. bu aralar en çok ölüm üzerine düşünüyorum.

ben galiba artık ölmekten korkuyorum.
  • başlık gibi başlık. yürü be koçum.

aslında olay öyle değil tam da yine de öyle işte be.

okuduğum kitaplardan, yazılardan edindiğim kıt kanaat bilgimle özet geçecek olursam, şimdi evren dediğin oluşumda iki tip yaşam formu mevcut balım.

bir tanesi oluştuğu hal ile devam eden formlar. diğeri de sürekli gelişerek, evrimleşerek devam eden formlar. işte biz, bu ikinci gruptayız. yani aslında sen milyon, milyar yıl önce oluşup evrimleşerek devam eden bir yaşam formunun devamısın. senin bu formun da ileriki kodlara kendini aktarıp devam edecek. evrim, kendi yolunu açmak için böyle fani bir yol edinmiş kendine. aslında ölen o formun içersinde barındırdığı bilinç oluyor, geri kalan her şeyin ileriki nesillere aktarım sağlıyor be.

böyle düşününce de sen, milyar milyon yıl önce başlayıp evrenin sonuna kadar devam edecek bir yaşam formunun devamısın sonucu çıkıyor.

tam da böyle bişey işte.

edit: sarhoşken girilen entrynin ayıkken düzeltilmesi
  • bu kadar koyuyorsa güzel kardeşim , bir şeyler üretmeye çalışmanı tavsiye ederim . zira evrenin yaşını biliyorsan bugün ve üzerine sitem kasıyorsan bunu insanlığa fayda sağlamak için çalışıp çabalayan bilim adamlarına borçlusun . diyorsan ki ben böyle iyiyim abi , o zaman 70 sene çok bile.

hep alan tarafta olalım . 70 yıl az 700 yıl yaşayalım. daha fazla zevk daha fazla tüketim hakkımız . önce evren ölsün ben neden ölüyorum . bu bencilliklerin farkında olan evren de sana en fazla 70 yıl veriyor işte .
hesabın var mı? giriş yap