935 entry daha
  • doğru insan olduğunuzda doğru insanı bulmuş oluyorsunuz, yani kendinizi. siz neşeli olduğunuz kadar, pozitif olduğunuz kadar mutlu olacaksınız, durduğunuz yere bakın. çok güzel oldu bu be.*
  • ya önce kendimize bakalim, doğru muyuz. sonra doğruyu arayalım.*
  • enerjinizi doğru insana harcıyacaksınız. ata et, aslana da ot verilmez.
  • inanılmaz bir şans galiba ama ben kesinlikle bulmaya odaklanmıyorum artık. çünkü buna odaklanırsanız içinde yaşadığınız anı kaçırıyorsunuz ve eksikliğini daha çok hissediyorsunuz. aslında doğru insan, aynanın karşısına geçtiğinizde gördüğünüz kişiden ibaret ancak henüz bunun farkında değilsiniz.
  • ben az önce kaybettim. insan değer verdiği kişiyi çok çabuk kırabiliyor çünkü sizin faydanıza olan o rahatlığı hayatınızı kolaylaştırıp, yaşam yolunda bir insanın desteği ile yapacağınız mücadeleyi kavgayla harcıyorsunuz. o enerjiyi birbirinizi kırmak, üzmek için değil bilakis daha iyi bir yaşam ve hayat için kullanın. ortak bir hayaliniz olabilir, buna odaklanın beraber. sadece aşk ile sadece keyifli ve miskin bir kedi gibi uzanmak her zaman yaptığınız şey olmasın.

kavgalar, kırgınlıklar bunlar eğer gerçekten büyük şeyler değilse konuşarak çözebileceğiniz sizi ilişki içerisinde büyütecek şeylerdir. bir insanın sevdiği insanla büyümesinden daha güzel ne olabilir? tabii bunun da sınırı var ve kişiden kişiye değişebilir.

intikam, sınav ya da kapalı bir iletişim şekli sadece sizi ve sevdiğinizi yorar. bu kişi ile ciddi bir ilişkideyseniz, onunla bir ömrü beraber yaşamak istiyorsanız, ilişkinizi de kendinizi de tükenmiş bulabilirsiniz.

açık olun, sevdiğinizi de söyleyin, sevmediğinizi de, kırıldığınızı da, hatanızı da. hayatın içinde her şey olabiliyor, bir yola çıktıysanız başınıza her şey gelebilir, bunları beraber atlatacaksınız, mücadeleyi beraber yapacaksınız. sevdiğinizin sizi imalarla anlamasını beklemeyin.

yatak odasında değilseniz kötü sözden, hakaretten, saygısızlıktan kaçının. artık herkes herkese hakaret ediyor, siz de küfür ediyor olsanız dahi kendinize ettirmeyin ya da etmeyin. o sizin sevdiceğiniz. bir fantezi falan yoksa sakın.

siniriniz sizi ele geçirmesin. sinirlendiyseniz ya da kırıldıysanız birbirinizin bir kullanma kılavuzu olsun. birbirinizi tanıyın. ben şevkat ve kibarlıkla her şeyi yaparım ama başkadı sert sever mesela.

birbirinizin sırlarını başkalarına anlatmayın, eğer terapiye falan gitmiyorsanız her şeyi başka insanlara sakın anlatmayın. anlatıyorsanız ikiniz de o ortamda bulunsun en kötü söyleyen ne söylediğini ve ne duyduğunu partnerine anlatsın.

bu hayat her boku içinde barındırıyor. kimsenin hoşuna gitmez ama siz de o da çok kötü durumlar yaşayacaksınız ve her zaman yanında olun sevdiğinizin, onu yalnız bırakmayın.

aileler hakkında da ekstra bir durum yoksa kötü konuşmayın.

doğru insanı bulmak için ya da o romantik şeyleri yaşamak için biraz ağırdan almak gerekebilir. çok ilişki kalbinizi aşındırır, yorar ya da masumane hislerinizi alır götürür. şanslıysanız her ilki beraber yapıp, beraber geliştiğiniz bir ilişki en güzelidir. ben romantik tarafından bakıyorum tabii ki.

not: tek seferde, üzerinden geçmeden, üzüntüyle yazdım, kusurum olduysa affola, imla falan sağlık olsun. görüşmek üzere.
  • şu çağda samanlıkta iğne aramaktan daha zorlayıcı olan eylem.
  • buzdolabında 2 bira varsa ortaya çıkacak olan bir durum türü.
  • öyle bir şey yok. olsa da 1/10000 falandır en azından benim için öyle. bir kere çevrenizde gerçekleşen ilişki, evliliklerin büyük çoğunluğu çıkar odaklı uzlaşmanın ürünü onu söyleyeyim. bu bir çeşit toplum sözleşmesi gibi bir şey.

çok gözlemledim, her tür ilişkiyi yaşadım. en güzel, en zeki, en itaatkar vb. bilinen kadın türlerini hepsiyle ilişkim oldu. 16 yaşından 32 yaşına kadar 19-22 arası depresyon dönemini saymazsak istediğim her zaman 1 hafta içinde bir flört, ilişki edinebilecek durumda oldum. ilişkiler daha doğrusu insanın ya da tüm memeli canlıların cinsel stratejisi al gülüm ver gülüm üzerime kurulu. hiç istisna gördün mü deseniz valla binlercesi içinde 1-2 tane gördüm onları hangi evrene koysanız yine birbirlerini bulurlar diyebileceğim... onlar hariç alayı kolpa. örtülü pazarlık etme, gizliden uzlaşma fikri bana çok saçma geldi. kusura bakmayın.
  • böyle bir şey yoktur.

herkes sanki kaderinde (?) yazılmış bir kişi varmış ve onu bulması mecburiymiş gibi bir izlenim taşıyor. bu yüzden de imkansızı arıyor.

kriterlerinizin tamamını karşılayan birisini bulmanız zaten zor, sadece ana kriterlere odaklanmak en iyi tercihtir.

örnek olarak karşınızda iyi eğitimli birisini isteyebilirsiniz ama bu iyi eğitimin yanına dünyanın en iyi ilk 10 üniversitesinden birinden mezun ekini eklerseniz, doğru kişiyi bulma şansınız iyice azalır.

buna göre temel kriterler belirleyip bunun üzerine yoğunlaşmak en iyisi çünkü biliyorum ki şimdiki insanlar mükemmel kişiyi de bulsa acaba mükemmelin mükemmelini bulabilir miyim telaşına düşecek.
  • aranma ile bulunmuyor.
hesabın var mı? giriş yap