• rus ajanı mıdır, mehmet eymür isimli güvenilir (!) kontrterör eski müdürünün söylediği gibi abd'nin fethullah'tan sonra beslediği, türkiye'de muhalefeti bölmekle görevli ikinci adamı mıdır, yoksa direk bunadı mı anlayamıyorum.

bir, iki ay öncesine kadar bu adamı dürüst, tutarlı sanıyordum, ancak perinçek'in bütün iddiaları "yanlış" çıktı. rusya ilişkilerinden tutun da trump'ın seçilmesine kadar söylediği her şey fos çıktı. "tayyip erdoğan bizim çizgimize geldi" zırvasıyla aylarca uyuttu insanları, tayyip arada diktatörlüğünü ilan etti. pkk'yla mücadele değil, tam aksine tekrar müzakere masasına oturmak için çabalandığı ayyuka çıktı. şimdi de "chp emperyalistlerle aynı çizgide hareket ediyor" zırvasını tekrarlıyor.

daha dün, lafın gelişi değil, bildiğimiz dün partisi meral akşener'i davet etti, bugün herif çıkmış "meral akşener atlantikçi" diyor. chp'nin halkı sokaklara davet etmesi için "pkk'yla birlikte diyor. tayyip'e muhaliflik abd piyonu olmaktır diyor. utanmaz herif. kendi çıkarı olabilir diye, bir ihtimal hükümete girebilir diye bütün tükürdüklerini yaladı, yetmedi şimdi de tayyip'i yalıyor. kendisi değildi sanki ergenekon savunmasında "tayyip erdoğan gladyo'nun ta kendisidir" diyen. herif gitmiş kissinger'dan aldığı talimatlar doğrultusunda anayasal sistemi yıkıyor, ülkeyi bölüyor, perinçek çıkmış millilikten bahsediyor.

herifin aldığı her nefes zarar.
  • benim için "fala inanma ama falsız da kalma" cümlesindeki "fal" olan kişi. doğu perinçek'e inanmiyorum ama doğu perincek'siz de kalmamak lazim.
  • sol framede görünce yine biri onun savunduğu çizgiye geldi sandım.
  • günes doğu'dan doğar.
  • ''topal türkeş''
  • anayasa mahkemesinin kuruluş yıldönümündeki toplantıya, protokoldeki yerini beğenmeyerek katılmamış politikacı. bu durum aslında perinçek'in siyasetten ne beklediğine dair bir ipucu veriyor.
  • bildiğin delirmiş. 1 mayıs'ı, akp'ye yakın sendikaların kutladığı tandoğan ve gebze'de kutlamış, kolej meydanı ve bakırköy'de kutlayan chp, disk, kesk gibi kurumları açık açık pkk'lı ilan etmiştir. emekle ilgili iki kelime etmeyip, bilimum akp sloganları ile konuşmuştur. bu konuşmayı tayyip yapsa hiç sırıtmazdı zira söylemler neredeyse bire bir aynı. tayyip'ten sonra en ayrıştırıcı konuşmaları da kendisi yapmaktadır; vatan partililer ve kolları hariç diğer herkes pkk'lı, amerikancı, fetöcüdür. kendini solcu falan sanıyor ama söylemleri bbp söylemlerinin bile sağında. allah akıl fikir versin; milyonlarca insanı yıllardır akp karşıtlığına kışkırtıp kendisi bir numaralı akp'li oldu.
  • pek üzerinde durulması gereken bir şahıs değildir
  • yıllardır siyasetin içindedir unutulduğu zamanlarda bile bir fark yaratıp sıyrılarak gündeme gelmeyi başarır. fakatttttt savunduğu siyasetinin ne olduğunu kendi partizanları bile bilemez bu kadar net...
    ayrıca kendi destekçi/sempatizan/partizan ne derseniz artık arasında bir şekilde efsaneleştirilmiş efsaneler türetilmiş kişidir.
    siz hiç bir işçi partili ile perinçek hakkında konuştunuz mu? veya vatan partili birisiyle ? :)

bkz: 3 sol 1 kavga

https://www.youtube.com/watch?v=ct8nxuof7ra
hesabın var mı? giriş yap