şükela:  tümü | bugün soru sor
 • akp'ye yanaştı olmadı. şimdi kapı dışarı edilince dün küfrettiği chp'den vekillik istedi. o da olmadı.

  iktidara yürüdüğünü iddia edip sağa sola küfredersen, aday olmak için imza diletir tarih sana böyle.
 • 2. doğu perinçek avrupa'da ermeni soykırımı iddialarını yalanlamıştır, isviçre'ye hukuk mücadelesi kazanmış, aihm tarafından haklı bulunmuştur. (bkz: perinçek-isviçre davası)

  şu maddeye dikkat. perinçek kazandığı bu dava ile ermeni soykırımı ile ilgili iddiaları konusunda haklı çıkmamıştır. yalnızca düşünce özgürlüğünü dile getirdiği için yani ermeni soykırımı yoktur dediği için isviçre'de hakkında açılan ceza davasına karşı aihm tarafından haklı bulunmuştur. çünkü mesele ifade özgürlüğü.
 • mevcut durum, muhalefet, 2. tur, şu bu falan deniyorda arkadaş konuşurken elini geniş tutup, gümbür gümbür iktidara geliyoruz, hayt huyt diyen kişi kendi tabanından 100bin oy alamıyor, buna bile destek gerekiyorsa bir zahmet o da olmayıversin.

  şu durumda bildiğin boşa giden kaynak sebebinden başka birşey değil, seçime girmesi değil, partiyi başka bir partiye açıkça eklemlemesi veya feshedip taraftarlarını başka bir oluşuma yönlendirmesi gerekirdi.
 • yallah pyongyang'a
 • kendisinden nefret ederim. sirf demokrasiye katki olsun diye gidip imza atayim diye dusunuyordum ancak sonra dedim ki “ulan bu adam cikar 2.turda erdogani destekler.” dusunsene ben demokrasi olsun diye adama imza vericem adam gidip demokrasi karsitligini destekleyecek. yok arkadas olmaz o is.
 • eğer vaktim olur da seçim kuruluna uğrayabilirsem cumhurbaşkanı adaylığı için imza vererek katılmayı düşündüğü kampanyadır. kendisinin politik fikirlerini hiç sevmem. tam ters görüşteyim, ama senelerdir de izlerim. oy vermeyecek de olsam adaylığına imza atacak olmamın bir kaç sebebi var.

  1. bu adam da takipçileriyle birlikte türk siyasetinde var, herkes tanıyor, görüşlerine katılmasak da yani bunu kabul etmek lazım. normalde imza şartına bile gerek olmadan her vatandaşın aday olabilmesi gerekirken yüz bin imza sınırının sadece pratik sebeplerle (eğlence olsun diye aday olmaya kalkışan binlerce insan çıkmaması) getirildiğini düşünüyorum. bu adam da zaten o kategoride biri değil, belli bir destekçisi, belli görüşleri ve ciddiyetle sürdürdüğü bir misyonu var. oy vermeye gidecek destekçileri imza vermeye gidemedi diye bu şarta takılıp baştan devredışı kalmasına gerek yok. bunu bir yaşam boyu başarı ödülü gibi düşünmek lazım. çok başarılı bir siyasetçi olmasa da aday olmayı haketti artık.

  2. seçime girebilsin, ki boyunun ölçüsünü alsın.

  3. seçim tarihinin x partisinin teşkilatlanma tarihine göre belirlendiği, bahçeli'nin imza veren insanlar için fişleme isteyecek kadar düştüğü bir ortamda bu 100 bin imza olayının ciddi bir engel ve filtre haline getirilmesi beni rahatsız ediyor. şu ortamda siyasi ahlak gerçekten insanların siyasi haklarını kullanabilmelerinden yana açık tavır almayı gerektiriyor.
 • hayatı boyunca çizgisini bozmamış diyen yazar gördüm ya huzur içinde ölebilirim,bir zahmet inceleyin bu adamın siyasi çizgisini,alın elinize tiikp savunmayı sonra iki bine doğru dergisi saçak dergisi sonra sosyalist parti sonra işçi partisi sonra vatan partisi yahu bırak çizgiyi adam bayrağını bile değiştirdi,ha sorsan bu ne yanar dönerlik usta , cevap hazır marksizm somut koşulların somut tahlilidir tabi yersen.
 • maoculuktan putinciliğe, apoculuktan ergenokonculuğa uzanan bir yolda enteresan bir otostopçudur kendisi. bence kendisine yol vermeliyiz.
 • daha 100 bin imza garantin bile yok, kampanya kumpanya yapmak zorunda kalıyorsun,

  sonra da çıkmış cumhurbaşkanı olacağım diyorsun, yanındakilerle * "sayın bakanım" falan diye hitap ederek konuşuyorsun,

  yapmayın böyle, komik oluyorsunuz.