• akp'ye yanaştı olmadı. şimdi kapı dışarı edilince dün küfrettiği chp'den vekillik istedi. o da olmadı.

iktidara yürüdüğünü iddia edip sağa sola küfredersen, aday olmak için imza diletir tarih sana böyle.
  • mevcut durum, muhalefet, 2. tur, şu bu falan deniyorda arkadaş konuşurken elini geniş tutup, gümbür gümbür iktidara geliyoruz, hayt huyt diyen kişi kendi tabanından 100bin oy alamıyor, buna bile destek gerekiyorsa bir zahmet o da olmayıversin.

şu durumda bildiğin boşa giden kaynak sebebinden başka birşey değil, seçime girmesi değil, partiyi başka bir partiye açıkça eklemlemesi veya feshedip taraftarlarını başka bir oluşuma yönlendirmesi gerekirdi.
  • kendisinden nefret ederim. sirf demokrasiye katki olsun diye gidip imza atayim diye dusunuyordum ancak sonra dedim ki “ulan bu adam cikar 2.turda erdogani destekler.” dusunsene ben demokrasi olsun diye adama imza vericem adam gidip demokrasi karsitligini destekleyecek. yok arkadas olmaz o is.
  • eğer vaktim olur da seçim kuruluna uğrayabilirsem cumhurbaşkanı adaylığı için imza vererek katılmayı düşündüğü kampanyadır. kendisinin politik fikirlerini hiç sevmem. tam ters görüşteyim, ama senelerdir de izlerim. oy vermeyecek de olsam adaylığına imza atacak olmamın bir kaç sebebi var.

1. bu adam da takipçileriyle birlikte türk siyasetinde var, herkes tanıyor, görüşlerine katılmasak da yani bunu kabul etmek lazım. normalde imza şartına bile gerek olmadan her vatandaşın aday olabilmesi gerekirken yüz bin imza sınırının sadece pratik sebeplerle (eğlence olsun diye aday olmaya kalkışan binlerce insan çıkmaması) getirildiğini düşünüyorum. bu adam da zaten o kategoride biri değil, belli bir destekçisi, belli görüşleri ve ciddiyetle sürdürdüğü bir misyonu var. oy vermeye gidecek destekçileri imza vermeye gidemedi diye bu şarta takılıp baştan devredışı kalmasına gerek yok. bunu bir yaşam boyu başarı ödülü gibi düşünmek lazım. çok başarılı bir siyasetçi olmasa da aday olmayı haketti artık.

2. seçime girebilsin, ki boyunun ölçüsünü alsın.

3. seçim tarihinin x partisinin teşkilatlanma tarihine göre belirlendiği, bahçeli'nin imza veren insanlar için fişleme isteyecek kadar düştüğü bir ortamda bu 100 bin imza olayının ciddi bir engel ve filtre haline getirilmesi beni rahatsız ediyor. şu ortamda siyasi ahlak gerçekten insanların siyasi haklarını kullanabilmelerinden yana açık tavır almayı gerektiriyor.
  • maoculuktan putinciliğe, apoculuktan ergenokonculuğa uzanan bir yolda enteresan bir otostopçudur kendisi. bence kendisine yol vermeliyiz.
  • hayatı boyunca çizgisini bozmamış diyen yazar gördüm ya huzur içinde ölebilirim,bir zahmet inceleyin bu adamın siyasi çizgisini,alın elinize tiikp savunmayı sonra iki bine doğru dergisi saçak dergisi sonra sosyalist parti sonra işçi partisi sonra vatan partisi yahu bırak çizgiyi adam bayrağını bile değiştirdi,ha sorsan bu ne yanar dönerlik usta , cevap hazır marksizm somut koşulların somut tahlilidir tabi yersen.
  • hala doğu perinçek apo ile görüştü diye yazanlar var. perinçek neden o görüşmeyi yaptığını kitabında açıklamıştır. zaten o fotoğrafları servis eden de yine doğu perinçektir. o dönemde gazeteci olarak gidip görüşmüştür. sorunu kendi içimizde halletmemiz gerektiğinden bahsetmiştir. öcalan'ı abd ile işbirliği yapılmaması konusunda uyarmıştır. kitap çok bilgilendirici, hem o dönemdeki pkk'yı anlamak açısından hem de abdullah öcalan'ı anlamak açısından. doğu perinçek çok güzel sorular sormuş.
    ayrıca her şeyi geçtim adam pkk'lı olsaydı koca koca komutanlar neden vatan partisi'ne üye olsun? hasan atilla uğur mesela, adam öcalan'ısorgulamış, böyle bir insan pkk'yı seven bir başkanın partisine üye olur mu?
    doğu perinçek'e inanmıyorsanız yanındaki insanlara bakın. kesinlikle imza verilmesi gereken bir insandır kendisi. ömrünü emperyalizme karşı mücadeleye adamış, yüzlerce kitap,makalesi olan bu insanın cumhurbaşkanı olması çok olumlu olur tr için.
    ayrıca bakmak isteyenler için:
    http://www.kaynakyayinlari.com/…smeler-p362120.html

http://vatanpartisi.org.tr/…-la-neden-gorustu-10876
  • saadet bile ittifak ortağı olur sen olmazsın gizli akp yalakası seni. yağmurlu günde bir damla su yok sana hala milletten oy dilenmesi manidar
  • (bkz: bu kadarına da pes)

yılların doğu perinçek'i, yılların emperyalizm düşmanı politikacısı muhalif kesim tarafından yok sayılıyor.

ne çabuk unuttunuz lan (bkz: tgb)'nin beşiktaş dgm de ki, silivri kapıların da ki direnişini.

herkesin fare gibi kaçacak yer aradığında perinçek'in gençleri o meydanlar da idi.

meral'i, temel'i sizin için ne yaptı da birdenbire bu kadar muteber, bu kadar yakın dost oldular.

yazıklar olsun bu kör muhalif anlayışa.

bir ülkücü olarak ben gidip pazartesi günü imzamı vereceğim.

cenab-ı allah düşmanımın bile karakterlisini nasip etsin anlayışını şiar edindiğim için.

ermeni yasa tasarısında, ergenekon-balyoz kumpaslarında gösterdiği duruş için.
hesabın var mı? giriş yap