• çocuklukta verilmiş hediyelerdir genelde.
    bir keresinde evde bulduğumuz babamın eski kitaplarından birini vermiştik.kitap güzel bir hediye ama eskiydi, yıpranmıştı.
  • kizlar icin tabii ki coraptir. mus çorap
  • ilkokul yıllarımda yılbaşı çekilişi neticesinde almış olduğum hediye.
    kura neticesinde bana hediye verecek olan arkadaş kırılmış bir kalemi hediye paketine sararak bana vermişti. aslında o zamanlar ne demek istediğini anlayamamıştım çok üzülmüştüm nasıl böyle bir hediye verir diye. aramın bozuk olduğu bir arkadaştı ve bana subliminal mesaj vermek istemiş zannımca. o yaşta nasıl böyle bir mesaj verebildiği ise tam bir sır, tam bir muamma.

edit: doğum günüm 1 ocak efem.
  • 2004 yılında sevgilime verdiğim hediyedir. şu an 6 yıllık eşim olur (düşün bak nerelerden toparlamışım olayı) , adsl modem almıştım kendisine doğum gününde. tam bir sığır damgası yemiştim. biliyorum, cehennemde yanmayı hak ediyorum! var mı artıran?
    debe edit: ulan böyle öküzce bir anıyla debeye girmek daha kötü hissettirdi; oysa ki debenin içimi ferahlatması gerekiyordu.
  • ilkokuldaki salakça doğum günleri silsilesi hasebiyle sürekli vermek zorunda kaldığım hediye.
    - anne ayşe'nin doğum günü bugün, ne hediye götüreceğim?
    - dolabın arkasında kullanmadığımız bir vazo olacaktı onu götür!
    - offf anne ya!
    sonuç: o sene evde işe yaramayan hiçbir şey kalmadı ve her gittiğim doğum gününde, benim elimdeki hediye paketine yönelmiş ekşi suratlarla muhatap olmak zorunda kaldım.
  • (bkz: tavan boyası)
  • (bkz: çerçeve)

90'larda çocuk olan herkes hem almış hem vermiştir.
  • test kitabı yarışın en önlerinde koşar. çalış köle.
  • paketi acilmis dinlenmis beduk cd'si

beduk ne lan!!
hesabın var mı? giriş yap