neseli ispanak

  • 8216
  • 75
  • 18
  • 4
  • bugün

ekşi sözlük'te küfür istemiyoruz

an itibariyle başlattığım kampanyadır. abi eski sözlük daha iyi değil miydi ya? milletin anasına karısına sövmek fikir özgürlüğü mü oldu? yaptığı hata yüzünden futbol hakeminin çocuğuna sövmek mi fikir özgürlüğü? nasıl bir yer oldu burası ya. ilk senelerinde reklamını yaptığım siteye girmek istemiyorum artık bazen. bazı yazarlar var, adamların 10 entry'sinden 8'i ağır hakaret içeriyor. bu entry'lerin silinmesi için hakaret edilen kişinin mahkemeye mi vermesi lazım illa? sözlük yönetimi neden küfürü serbest bıraktı bu kadar? küfürden geçilmiyor başlıklar yahu. hele ki spor kanalındaki entry'lere bir bakın, hep küfür hep hakaret. yasalara göre suç olan küfür/hakaret burada neden cezalandırılmıyor? bu düzen değişsin artık. sözlük eskisi gibi okunabilir hale gelsin. entry'lerinin neredeyse tamamı küfür içeren yazarlar uçurulsun.

futbolculara, hakemlere, siyasetçilere, gazetecilere, televizyonculara, yazarlara, sanatçılara, takımlara edilen küfürler sözlük yönetimindeki kişilere edilse dava mı açarlar yoksa o yazarı entry'leriyle beraber uçururlar mı? ikincisi bence. ha yaptırım birincisi bile olsa böyle olmamalı, yazarlar burada o insanların yüzlerine edemeyeceği küfürleri buraya yazmaya cesaret edememeli.

uzun lafın kısası, bu konuyla alakalı bir format, kural bekliyoruz. ekşi sözlük'te kişilere, inançlara, değerlere küfür etmek yasaklanmalı artık. sözlük yönetimi ona buna hakaret eden yazarların entry'lerini silip çaylak edip, gerekirse de hesaplarını kapatmalı. ekşi sözlük'te küfür istemiyoruz!

devamını okuyayım »
05.02.2018 00:16