• dogu perincek'in partisindeki kucuk komunistlere verdigi ogutlerden biri.
  • muhtemelen yabanci bankalarin yaymaya calistigi bir slogan. cunku dolar yasaklanirsa tum doviz mevduati saniyeler icinde eftlerle yabanci bankalara (abn ambro,chase manhattan,...) kayacak.. olan yine turk bankacilik sistemine olacak.
  • "turk lirasi turk bayragi" seklinde devam eden bir slogandir.
  • tasarrufların yarısından fazlasının dolar olduğu, kiradan aylık bakım anlaşmalarına kadar her şeyin dolarla yapıldığı bir ülkede mantıklı olan yerel paranın yasaklanmasıdır. tl zaten fiilen tedavülde değildir. üstelik merkez bankası ve darphanenin kapatılmasından bina ,sosyal tesis ve lojmanlarının satılmasından sağlanacak tasrruf da bütçe açığının kapatılmasında büyük yarar sağlayacaktır
  • (bkz: angut sloganlar)
    ekonomi cahili bir laf, fantezi bile olamayacak kadar gerçeklikten uzak bir düşünce... ayrica angutluk yasaklansin dolari bizzat ben kendim yasaklicam soz..
  • "dolarin yasaklanmasi durumunda karaborsayı kim engelleyecek?" diye sordurtan, ekonomi cahili insanlarin yumurtladigi söylem.

dolari yasaklamak yerine insanlari türk lirasi kullanmaya tesvik etmek daha faydali olacaktir cünkü farzedelim dolar yasaklandi olacaklardan bir müddet sonra ulan biz bok yaptık simdi tükürdügümüzü yalayalim diyip yasagi kaldirirlar, astari yüzünden pahaliya gelir ve olan yine yurdum insanina ve güzel yurduma olur.

gelin hep beraber türk lirasi kullanalim ama böyle sacma söylemlerden de uzak duralim.
  • muzikte do sesinden frekansindan rahatsizlik duyan muzisyenin istegi do'lar yasaklansin sheklinde olur.
    (bkz: do) (bkz: yasak)
  • yani laf tc'de turk lirasini 1 liraya falan malediyodur... n alaka anlayamadim... o yasaklansin bu yasaklansin diye diye bu hale gelmedik mi... dogu perincek'in fantezileri bunlar...
  • dolar değil bütün dövizler yasaklansın diyerek katıldığım önermedir.
hesabın var mı? giriş yap