şükela:  tümü | bugün
  • aktif maddesi ibuprofen olan, agri kesici ates dusurucu ilactir *
    bas agrisi icin iyi bir cozum olmasina ragmen "migren" gibi daha ciddi durumlarda, gercek bir migren ilacina (propranolol mesela) basvurulmasi daha mantiklidir.
  • ateş düşürücü ve ağrı kesici olduğu iddia edilen ilaç.

neredeyse beş saat oldu alalı, 38.1 ve 38.5 arasında oynayıp duruyor derece; katiyen daha aşağı düşmüyor.

çare parol galiba.
  • etkili bir ateş düşürücü. 6 aydan büyük bebekler için kullanılması tavsiye edilen şurup. daha küçükler için calpol etkilidir. tavsiye edilen 8 saatte bir kullanılmasıdır ancak yüksek ateş hallerinde 6 saat hatta 4 saatte bir sört beş dozdan fazla kullanılmamalı yani 4 saatte birden en fazla 20 saate hitap etmeli dolven ya da 4 saatte bir dolven diğer dört saatte bir calpol verilerek bu kullanım belki arttırılabilir. çocukların ateşlenmemesi dileği ile entry'e son veriyorum.
  • ibuprofen içerikli ilaç. ateş düşürücü özelliğinin yanı sıra çocukluk çağı romatizma hastalıklarının ve kapanmayan kalp damarının (bkz: patent ductus arteriosus) tedavisi gibi nadir durumlarda da kullanılmaktadır.
  • sinüs tıkanıklığım için almakta olduğum fakat uyuz misali kaşınmaktan hiçbir işimi yapamamama sebep olan ilaç. iki kaşımın arasından belime, saç diplerime kadar kaşınıyorum ve üstelik herhangi bir deri hastalığım yok. meğersem yan etkilerinde kaşıntı bulunuyormuş.

işin kötüsü, genzimi hık hık çekmem de iş yapmama engel oluyor.

demesini çok istesem de doktorum sinüs ameliyatı istemedi.

bu sinüzitle nasıl yaşanır diye aydınlatmak isteyen varsa yeşile bekliyorum lütfen*
  • pedifen muadili pediatrik şurup.

ağrı kesici, ateş düşürücü özelliğe sahiptir.
  • belli bir ay üstü bebekler için düşmeyen ateş durumunda 4 saat aralıklarla verilen ilaçtır. çok yüksek ateş durumunda ateş düşene kadar 2 saat aralıklarla bir calpol bir dolven kullanılması önerilir. calpolden daha zararlı olduğu söylentisi vardır.
  • nurofen muadili olup etken madde hep yurtdışıdan zaten yea diye ittirilmek istenir.
  • calpol- dolven dönüşümlü annesi