• domuz etine gelene kadar iq seviyesini belirleyen bir çok faktör var.
  • domuz eti severim. fakat aralarında korelasyon olması, nedensellik de olduğu anlamına gelmez. bu basit bilgi ileride çok işine yarayabilir.

örnek : yazın dondurma satışları artar. yazın denizde boğulmalar artar. "denizde boğulmaların artmasının nedeni dondurma satışlarının artmasıdır" demek gibi oluyor senin önermen.
  • açılın, açılın ben geldim ne var burada? hmm bir domuz, iq şu bu sakin olun. tamam domuzu kontrolüme alıyorum, geah geah domuzcuk hoop tamamdır yakaladım. tehlike geçti dağılabilirsiniz. (mmm eti bedavaya getirdim be, çok zekiyim bakalım bunun tadı nasılmış)
  • domuzun s*kini yersen iq'un artar desen, domuzun altına yatacak yığınla insan çıkar.
  • (bkz: israil)

listenin sonlarındaki israil de yaşayanlar düşük iq lu yani?

(bkz: vietnam)

listenin (eu dan sonra) başındaki vietnam lı kardeşlerimizin her biri ayrı akıl küpü.

zekayı arttıran protein ağırlıklı beslenme olmasın?

ek: belirtmeyi unuttum, listenin başındaki ve sonundaki (israil-vietnam) aynı iq seviyesinde.

http://funkyimg.com/i/2pasv.jpg

ek 2: başlık sahibi dm gönderdi, israil için çalışma etiğinden bahsediyor. kendi teorisini kendisi çürütmüş oluyor da, sanırım tam kabullenemiyor. yüksek iq lu olmak için domuz eti yemek gerekmediğine en basit örnek israil. aynı şekilde domuz eti tüketiminde dünya da 1. olan vietnam (ülke olarak 1. , avrupa birliğini katınca 2.) ile israil in iq seviyesi, yine başlık sahibinin verdiği linke göre aynı, 94.
  • "istisnalar kaideyi bozmaz" kuralı biraz yalapşap uygulanmış gibi görünse de genel olarak başarılı bir argüman örneği. domuzdan girip boyanmamış -izm bırakmamak da ayrı beceri.
  • mal herif gitmiş bunun için araştırma yapmış, üşenmemiş birde burada entry düzenlemiş.

domuz etinin sonuçları, başlıkta ve entryi girende bolca mevcut.
  • saçma sapan bir iddiayı kaale alıp, cevap yetişrimek gibi kaygıyla yazmıyorum. sadece, islam'da neden "domuz" un haram edildiği konusuyla ilgili bir bilgi paylaşımı yapmak istiyorum. insanların bölgesel olarak (sıcak iklim) domuzdan uzak durmalarıyla ilgili bir seçimden, arapların kültürel bir tavrından dolayı haram/yasak edildiğini (sana göre hz. muhammed'in sıcak iklim insanı olmasından kaynaklı) düşünmüyorum.

islam'da özellikle domuzun haram edilmesi, hayvan türleri içinde, insan dokusuna en yakın biyolojik yapıya sahip "kümes" hayvanı olmasından kaynaklı diye düşünüyorum. yakın zamandaki hayvan-insan deneylerinde, dokusu insana en uyumlu hayvanın (diğerleri maymun, köpek, sıçan) domuz olduğu deneylerde kesinleşti. vücudunda barındırdığı mikroplar, her şeyi yemesi, yediklerini hazmetmeden kanına ve vücuduna geçmesi gibi sebepleri de ekleyebiliriz.

yine de en güçlü sebeplerin başında insan dokusuna olan bu birebir benzerliğinin, insan eti tüketmeyi çağrıştırmasıdır. yine insan ölüsü gibi çabucak bozulması ve toksik etki göstermesi, allah'ın tüketilmesini yasaklamasındaki diğer etkenlerden biridir diye düşünüyorum.

domuzdan insana yapılan organ nakillerinin başarılı olması ile ilgili haber. bence hz. muhammed'in bu bilgiye sahip olması mümkün değildi. >>> http://www.cumhuriyet.com.tr/…n_nakil_yakinda.html?
  • belirsiz bir önermedir.

asıl mesele domuz eti yemenin zekayı arttırması değil, küresel ölçekte tüm kültürleri ve eşit değerlendirebilecek bir zeka testi uygulamanın mümkün olmamasıdır.

satrancı iyi oynayan insan mı daha zekidir yoksa tavlayı iyi oynayan insan mı daha zekidir? bunun sınırlarını net çizemezsiniz.
hesabın var mı? giriş yap