149 entry daha
  • akşam pazarında pazarcının elinde kalan domatese benzedi. batan geminin malları bunlar. iğneyi kakacak adam aranıyor.
  • avrupanın şu ana kadar uyguladığı aşı 10 milyon. türkiyenin aldığı aşı miktarı 40 milyon. ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı biz riskli grupta değiliz aşı olmayacağız diyor. sağlık bakanı herkes olmalı diyor. peki bu aşılar kimin için alındı? bu ülke vatandaşına bu kadar düşkünde mi bu kadar aşı aldı. daha bir sürü soru çıkar.

geçen hafta ailecek* grip geçirdiğimiz için olmayacağımız aşı. domuz giribi mi geçirdik bilmiyorum. çünkü her türlü gribal enfeksiyon belirtisine domuz giribi muamelesi yapılıyor. çocuklar tamiflu kullandı. doktor bizim için tamifluya gerek olmadığını söyledi. ben de ateş de yoktu zaten. çevremde bizim gibi de çok aile var herkes bir şekilde domuz gribine ucundan buluşmuş durumda ve aileler hastalığım domuz gribi olup olmadığını bilmediği için aşı konusunda tam kaosta.
  • bu kadar insanın aşı olurken bu ilacın standart fazların hepsini bitiremediğini, zaten istense bile buna imkan olmadığını; görünürde tehlike arzedebilecek bir hastalık için alınabilecek en erken önlemin alınmaya çalışıldığını bilerek olduğu aşıdır. kimseye zorla vurulmamıştır. ayrıca zaten hali hazırda uygulanan bir aşının bir varyantıdır, yepisyeni bir aşı değildir. amına koyim tıpta her şey güllük gülistanlık, tehlikesiz sanki. aspirin aldığında bile mide kanamasından ölme riskin var lan..
  • eğer ta en başından parayla satılsaydı, 20-50 tl gibi fiyatlarla, şimdilerde yok satan aşı olacaktı. bedava olunca, üstüne bir de sağlık bakanı her gün aşının reklamını yapınca millet ister istemez kıllandı. faydalı bir aşı olsa devlet bunu bedava vermezdi, önce zenginlere yapılırdı gibi anlayışlar hakim halk içinde. bu vehim boşa değil, zira bu devlet radyasyonlu fındıkları bakan emriyle okul çocuklarına yedirmişti, radyasyonlu çayı bakanın bizzat oynadığı reklamlarla sığdırmıştı millete. ben aşı yaptırmadım, ancak korktuğum için değil. benim canım başbakanınkinden daha değerli değil, o olmuyorsa ben de olmuyorum. herhangi bir hastalığım, zayıflığım yok. hastalık kapıp atlatarak doğal aşılanmayı tercih ediyorum. ayrıca, bu aşının mutasyona uğramış virüsler için de koruyucu olduğunu düşünmüyorum. zaten bize gelene kadar mutasyona uğrar.
  • türkiyenin 40 milyon aldığı - almayı planladığı -sipariş verdiği* aşıdır. fakat türkiye'ye an itibariyle 40 milyon aşı girmiş olamaz, çünkü zaten kasım ayı itibriyle dünyada dağıtılan aşı 80 milyondu.
  • hollanda'da aşı yapıldıktan sonra ölen iki çocuktan birisinin kalp rahatsızlığı olduğu, diğerinin ise grip belirtileri ve yüksek ateşi varken aşı vurulduğu söyleniyor. yani ölümlerin aşıyla doğrudan bir bağlantısının olduğu net değil.
    ben de bugün aşı oldum, henüz ölmedim.
  • iddia edildiği gibi şubatta, ya da daha sonra, belki yarından da yakın bir zamanda domuz gribi dört bir koldan saldırıya geçince buralarda ben aşı olmıycam aşının yan etkisi vik vik edenleri aşı peşinde koşarken görecek miyiz onu merak ediyorum..

dünyada aşı olan on milyonlarca insan aptal, bi sen akıllısın, bi tayyip, evet. aynen devam.
  • 1 aralik gunu saglik ocagina gidip sorgusuz sualsiz sadece kimligimi vererek oldugum asidir *. basbakan olmus olmamis hic umrumda degil.
54 entry daha
hesabın var mı? giriş yap