• 2011 bollywood yapımı, farhan akhtar'ın yazıp yönettiği, tuhaf bi biçimde ilkinden daha iyi olan devam filmi. başrollerde yine shahrukh khan ve priyanka chopra var. bu seferki avrupa'da(isviçre ve almanya) geçiyor ve ajanlı, soygunlu bi ton amerikan kökenli filmden faydalanıyor.

senaryo itibarıyle derli toplu diyebiliriz fakat kusurları yok değil. ilk filmde büyük bi stratejist olarak lanse edilen vardan'ın bu filmde sıradanlaştırılması bunlardan biri. yer yer geçişlerin çok hızlı gerçekleşmesi bir diğer eksisi. beri yandan aksiyon açısından iyi diyebiliriz. oyunculuklar da gayet tatmin edici. özellikle srk, don rolüne ilk filmden daha fazla ısınmış. oynadığı her sahnenin altından başarıyla kalkmış. sonuç itibariyle, aksiyon açısından doyurucu eğlencelik bi film ortaya çıkmış. izlenebilir...
  • vakit kaybı.
  • bir hint filminden beklenmeyecek derecede iyi bir kurgu ve senaryoya sahip macera/aksiyon filmi.filmin tek kötü yanı flash back durumlarını salağa anlatır gibi anlatmasıdır.yani açıklama yapılmasa biz anlayamayacağız salağız çünkü hissiyatı uyandırıyor.ama buna rağmen iyi bir film.

--- spoiler ---

don'un düşmanları bir hamle yapmadan , don sonraki hamleyi düşünmüştür.

--- spoiler ---
  • bir bollywood filminden beklendiği gibi uzun olmayan, dolu dolu aksiyon dolu dolu suç içerikli güzel bir shahrukh khan, priyanka chopra filmi. bence dondan daha sürükleyici, daha eğlenceli ve merak unsurunu sonuna kadar elden bırakmayarak izleyicinin kopmasına izin vermeyen hoş bir aksiyon-suç filmi. ama dansları donda da don 2de de çok sıkıcı geldi bana açıkçası. bollywoodla tanıştığım ilk zamanlarda filmlerdeki dansları gereksiz bulurdum ancak zamanla tam tersi filme ayrı bir hava kattığını düşünür oldum. hatta birçok filmde o dansları dört gözle izler, müzikleri pür dikkat dinler oldum. gerçekten çok güzel müzik ve dansları olan filmler var. misal malang,zoobi doobi, dhoom machale, kal ho naa ho, heer, jiya re, jab tak hai jaan, challa. zaten jab tak hai jaan apayrı bişeydi. neyse...
    ama abi don serisinde kareografiler de müzikler de iğrenç geldi bana. seven olmuştur muhakkak ancak bana çok itici geldiler. sıkılıp ilerlettim bu kısımları.
    müzikler harici senaryosu gerçekten derli toplu bir film olmuş don 2. birçok filmde ki bazıları ciddi bütçelerle yapılıp ciddi hasılatlar kaldırmış filmlerde öyle noktalar oluyor ki izleyici resmen "abi senaristler şurdaki şu şeyi açıklamayı unutmuş hee" dedirtebiliyorlar. don serisi bu tür filmlerle karşılaştırıldığındaysa gerçekten üstün geliyor benim gözümde.
    neyse, izleyin izlettirin abi. sıkılmazsınız kolay kolay. gerçekten güzel bir film.
  • hala üçüncüsünün çekilmiyor olmasına hayret ettiğim serinin ikinci filmi. ayrıca çok çekici bir çift olduklarını düşündüğüm priyanka ve shahrukh ikilisinin yer aldığı tek film serisi olmasına da hayret ediyorum. shahrukh khan'ın priyanka yerine devamlı deepika'yla oynamasına da hayret ediyorum. insan hayret ediyor...

don serisini sevmemin başka bir nedeni de efsane(!) aksiyon sahnelerine sahip olan hint sinemasının bu konuda efsaneleşmeyen tek aksiyon filmi olması. yani abartı yok, kahramanı yüceleştireceğiz diye uçarak kaçarak yapılan, bazen komedi niyetine de izlenebilen dövüş sahneleri yok. gayet dozunda herşey.

ayrıca tom ve jerry'i kahkahalarla izleyen bir yeraltı mafyasını içinde bulunduran tek film olma özelliğini gösteriyor. bu çok önemli.*
  • kesinlikle harika işlenmiş bir shak rukh khan filmi uzun saçlarına hasta olduğum zeki don.
  • 1.film bundan gerideydi...bence bu film ilk filmden senaryo olarak ta mantık olarak ta anlatım şekli ile de ilerde...ilk filmi izleyenler bu filmi kaçırmasın...hatun zaten 10 numara lafım yok...soygun planı enfes...don desen yine tabir caizse akıl küpü...
  • don 1 de de don 2 de de ana karakter için kullandıkları slogan ve dans figürleri + müzikleri hariç herşey harikaydı diyebilirim.
hesabın var mı? giriş yap