• doritos cool ranch'in türkiye'de ilk adı buydu.

eğer çok yanlış hatırlamıyorsam, o zamanlar tek çeşit vardı ve "doritos panço" adıyla satılıyordu. daha sonra 2 yeni model gelinde ürün 3'e ayrıldı;

- doritos taco (normal yeşil)
    - doritos nacho (turuncu, peynirli)
    - cool original (bugün pek çok insanın "mavi doritos" diye debelendiği ürün)

cool original (yine saçmalamıyorsam) bir süre ortadan kayboldu, sonra cool ranch adıyla geri geldi diye hatırlıyorum.
  • bugun aldigim habere gore geri donusu uzerine calismalar varmis, hadi insallah..
  • geri geldi gözümün nuru.

frito lay'in pazarlama tarafı çok kötü çalışıyor. en son yine fazla fazla acılı olan doritos için hayatımda gördüğüm en berbat dijital projeyi yapmışlardı, mavi doritos'u da sıradan bir doritos'muş gibi pazarlıyorlar.

ulan o kadar hype var mavi doritos için. yapsana ona uygun bir reklam. ofise koli koli deneme ürünü göndermeselerdi haberim bile olmayacaktı aradığım lezzetten.

eski mavide daha bi ekşilik vardı sanki bunda daha az. ilk bir kaç cipsten sonra tadı sosa banılmamış dippas doritosa benzemeye başlıyor.

dippas'ı da geri getireceksiniz yıllar sonra biliyorum. onu da böyle mal gibi getireceksiniz adım gibi eminim. yiyin gari'den sonra reklam kampanyaları full tırt.
  • çocukluk hatırası. evet, şaka değil şu an yiyorum arkadaşlar. en yakın markete uğrayın derim.

olmmmmm nasıl özlemişim laaaaaaaaaaan!
  • iğrenç kokusuna rağmen küçükkene en favori cipsimdi. keşke yeniden üretilse.
  • az önce reklamda tekrar çıktığını görmemle çığlığı bastım ve uyuyan bebeği uyandırdım. bebeği anasına bıraktım, kendisini aramaya çıkıyorum.

edit: üzülerek söylüyorum, 90'lı yıllardaki mavi paket ile alakası yok.
  • yıllar önce üretimi durdurulduğunda çok üzen cips. önceleri stoklarında kalmamıştır demiştim, süre uzayınca birçok kuruyemişçiye çemkirmeme sebep olmuştu sanki suçlusu onlarmış gibi. ara sıra aklıma gelir bu mavi doritos, yurtdışında üretimi devam etmesine rağmen türkiye'de neden durdurdular acaba diye. sebebi çeşidine göre kâr marjının düşüklüğüyse, biz milletçe ağız tadından bihaberiz demektir. hayır yani, seveninin suçu ne.
  • bir daha kalkarsa ben de ortalığı ayağa kaldırırım dediğim geri dönmüş efsane.

yalnız bu çitoz fiyatları nedir böyle amk? 112 gramlık çitoz bildiğin 3.40 tl lan? oğlum bunun 180-200 gram versiyonu bu paraya satılmıyor muydu eskiden? kim kimi koparıyor amk bu kadar mı sikiliyoruz lan.
  • a101 e yarin geliyormuş iki gözümün çiçeği. yıllar sonra tekrar yiyeceğim için heyecanlıyım. uretime devam edilsin lütfen türkiyede
  • yine kaybolan cips.
hesabın var mı? giriş yap