şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: tlc) televizyon kanalında yayınlanan (bkz: my 600lbs life) veya türkçe adıyla (bkz: ağır yaşamlar) programındaki aşmış doktor.
  • iyi bir doktordur fakat aşmış falan değildir.

yaptığı şey yüzbinlerce doktorun yaptığı mide bypass ameliyatıdır. tek farkı televizyonda olup olaya şov katmasıdır.

edit: deri alma operasyonu da yapıyormuş, sanırım deri alma operasyonu yapabilen tek doktor sayın nowzaradan.
  • (bkz: skin tight) programında fazla deri alma ameliyatı da yapan doktor. sadece mide bypass ameliyatı yapmıyor.

ayrıca bu başlık zaten var (bkz: younan nowzaradan)

edit: okumayı bilmeden yazar olan insanlar, insanlarımız.
  • ben bu adamı niye bu kadar sevdiğimi buldum! evdeki herkese ağır yaşamlar izlettim, ya çoook tatlı değil mi dedim dedim durdum. usta yoda'ya benzemiyor mu? hali tavrı, bilgeliği..tam bir master! efendim onun dışında acı tatlı bir doktordur kendileri.
  • (bkz: merabaaağğ)
  • bolumler ilerledikce yuzu daha cok coken kamburlugu artan hasili yaslilik belirtileri iyiden iyiye goze carpan surgeon.
    seyrederken yakinda elleri hassasiyetini kaybedecek ve artik ameliyat yapamayacakmis gibi hissettigim guzel insan.
  • tam televizyon karşısında dondurma yiyeceğim karşıma çıkan adam. artık fast food yemeden önce de aklıma geliyor istemsizce.
  • her seferinde gıdısının dibine kadar iliklediği o gömlek yakasıyla aşırı sempatik bulduğum tonton doktor amca. en karakteristik özellikleri;

- elindeki kağıtlara göre hastası 1 ayda 11 kilo alsa dahi; her seferinde odaya sevimli bir ses tonu ile "merabağğğ" diye girmesi. hatta kilo alanlarda girişte daha bir sevecen davrandığını sezinliyorum ki bu birazdan azarlayacağının göstergesi oluyor genelde asdfsaf.

- diyete sadık kalanlara sevgi kelebeği modunda davranması; diyetini bozanlara ise çatur çutur "ayı gibi yiyorsun" modunda terslemesi. bir keresinde kadının birisi kilo verme kontrolünde 11 kilo almıştı, sebebini ise arkadaşları ile gezmesi yani sosyal yiyicilik olarak söylemişti dr.now şöyle röportaj veriyordu "kylie çok iyi ilerleme kaydediyordu ama artık arkadaşlarıyla geziyor" ahahaha.
    bu kadar somut ve net cümleler kurması bazen çok komik oluyor.

- hastasına ilk muayenede "sana yiyeceği kim getiriyor" diye sorup o kişiyi de bir güzel alttan alttan düzene getirmek için azarlaması ve bunları yaparken asla kibarlığından ödün vermemesi. bunu sorgularken uyuşturucu kaçakçılığı davasında "malı kim getiriyordu" diye sorgulayan bir fbi ajanı ciddiyetinde. ama yine de haklı tabi çünkü hastaların diyete sadık kalıp kalmamaları direkt o kişilerin etkisinde oluyor.

- başka doktorların yaptığı pansumanı bile beğenmiyor, onun dışında yapılan müdahaleler nedense hep yanlış çıkıyor ama işin garip bir tarafı adam her seferinde de haklı çıkıyor. bir keresinde kadın hastanın birisine başka hastanenin acilinde beslenme sondası takmışlar "bunu takmalarına izin vermemeliydin" diye kızdı yau now amca kadın nerden bilsin adfaggsjf. ama kızdığı nokta sorun çıkınca kendisine gelmemeleriydi ve bu konuda da haklı çıkmıştı.

- 300 kilonun üzerindeki her hastasına "böyle giderse birkaç sene içinde öleceksin" mesajı vermesi. ama bu söylediklerinde doğruluk payı var durumun önemini yeterince algılamaları ve bir an önce harekete geçmeleri için gerçeği net bir şekilde yumuşatmadan söylüyor.

- aşırı sakin, karşısındaki sakin kalamadığında dahi çok sakin ve bence sabırlı da. bir keresinde sırf inadından yürüyemeyen bir hastanın yürümesi için en az 5 ay hastanede onu bekletmiş, sonra taburcu etmiş ve bir şans vermek için evine bile gitmişti kadın yine yürümemişti.

- tüm bunların yanında bence iyi kalpli bir insan, ama aşırı rasyonalist. karşısındaki kişinin iyi niyet ve şefkati suistimal etmemesi ve disiplinize etmek adına böyle sert ve katı davransa da kalbinin aşırı minnoş olduğunu düşünüyorum.

ve de en son olarak;

- dublaj sesi! o sesi tlc başka dublajda kullanmamalı o ses dr.now dışında kimse ile kafamda bağdaşmıyor artık:)
  • bir "reality show"da ameliyatlarını şova dönüştürerek parasını ve ününü artırmakta olan doktor. kendisini ben de birçokları gibi sevimli ve sempatik bulurum. programlarındaki amaç "yediklerinize dikkat edin. yoksa böyle olursunuz" mu yoksa "amaann ne yerseniz yiyin. sonuçta düzeltilebiliyor" mu çözemesem de her akşam mutlaka bir tanesini izliyorum.
    tontiş bir doktor amca, sevimlicik bir gülümseme, babacan tavırlar, önceden çalışılmış laf sokmalar. iyi bir pr çalışması ve reyting malzemesi. amacına (her ne ise) ulaşmış program. daha ne olsun. (acun'a buradan duyuru. nasıl aklına gelmiyor hayret)
    dublajının çok başarılı olduğunu düşünüyorum. kendi sesi irandan ziyade hint- pakistan bölgesine aitmiş izlenimi veriyor bende ve katlanmak zorlaşıyor.