• bu adamı sevmemin bir çok nedeni var. ama başlıcaları: slav kökenli olmasına rağmen sıcak kanlı, heyecanlı yapısı, isteğini oyuncularına son derece etkin bir şekilde aşılıyor olması, oyunu saha kenarında alışılmış voleybol antrenörleri gibi istatistik uzmanı tadında değil de bir basketbol koçu gibi yaşıyor ve o doğrultuda oyuna müdahale ediyor olması ve elbette iyi bir öğrenci olması :)

2011-2012 sezonunda galatasaray bayan voleybol takımına cev cup'ta final oynattığı sıralarda kendisi için -sırp basınındaydı sanırım- söylenen "o hala bir öğrenci" yorumu için finalin ilk maçını yamamay busto arsizio karşısında kazanmamızın ardından "yes, i am a student but i am good student" şeklinde bir karşılık vermişti.

üstelik hayatı bayan voleybol takımlarını çalıştırarak geçmiş bir antrenör olarak erkek takımın başına geçmeyi kabul etmesi ne kadar kendine güvendiğinin göstergesi ve her babayiğidin harcı da değil. hatta bir çoklarının götü yemez.

özetle: galatasaray'a çoook yakışan bir teknik adam.
  • çanakkale belediyesi kadın voleybol takımına, 2018-2019 sezonu için gelmesi muhtemel olan sırp antrenör.
  • oktay mahmudi'den sonra galatasarayımızın ayakları yere sağlam basan hocasıdır.
  • büyük umutlarla getirildiği çanakkale belediyesi kadın voleybol takımını küme düşürüp gitmiştir. kenardan bağırıp çağıracak, cins cins hareketler yapacak başka bir alan bulur umarım kendisine.

voleybolun trollü.
  • voleybol sezonu başlayana kadar işsiz işsiz takılıp insanlara sardığını düşündüğüm antrenör.

instagram hesabı üzerinden kendisini takibe aldım, arada paylaştığı fotoğraflar çocukça olsa da beğeniyorum. sıkıntı şu ki, bu antrenör mukabele etmek adına bana da takip isteği gönderdi. her saat internette takılacak kadar vaktim yok, telefonu açtığımda takip isteği bildiriminin geldiğini gördüm ve dragan nesic olduğu yazıyordu. hesabı açtım baktım, isteği geri çekmiş. anlam veremedim, geçtim.

dün, ikinci kez aynı şey yaşandı. yine telefona bildirim geldi ve ''dragan nesic seni takip etmek istiyor'' ibaresini gördüm. hesabımı açtım baktım, yine isteği geri çektiğini fark ettim.

kendisi ya ağır troll, ya da dediğim gibi voleybol sezonu başlayana kadar can sıkıntısından millete saracak yer arıyor. bir insanı takip etmek istiyorsan, isteği atarsın ve sonrasına bakmazsın. atıp da mütemadiyen geri çekmek neyin nesi oluyor? çocuk musun? milleti mi trollüyorsun, böyle bir ün yapmışken üstelik? aptalca işler. çanakkale belediyesi kadın voleybol takımı bu adama kaldı, bakalım bu trollükle neler başaracak, göreceğiz.
  • hayatını şov üzerine kurduğunu ve sürekli insanlara kendini ispat etmeye çalıştığını düşündüğüm, başantrenör demeye dilimin varmadığı enteresan biri.

en başta şunu söyleyeyim, profesyonellikten son derece uzak laubali hareketleri her alanda ve ortamda sergileyebiliyor. bir voleybol maçı izlerken "acaba ne yapacak, ne tepki verecek şimdi" demekten kendimi alamıyorum ve gözlerimi ondan ayıramıyorum. hemen her pozisyon sonrası verdiği komik ve absürt tepkiler, takım iyi giderken dahi ortamı gerginleştiren sinirli halleri, hakemlerle olan uzun diyalogları, kaba sesiyle oyunculara avazı çıktığı kadar bağırması/takımı strese sokması ve maçın seyir zevkini mahvetmek gibi hususlarda bu adamın eline kimse su dökemez. teknik açıdan oldukça yoksun olan bilgi birikimsizliğini, fatih terim tarzı gaz verme metotlarıyla örtmeye çalışıyor mamafih başarılı olamıyor. dragan nesic için fatih terim'in sırp versiyonu desek, yanlış olmaz.

teknik ve taktik bilgisinden son derece yoksun olan nesic, geçen sezon türlü kepazeliklerin yaşandığı çanakkale belediyesi kadın voleybol takımı'ndan bir düşmanı kovarcasına gönderilen üzeyir özdurak'ın yerine 'büyük umutlarla' getirildi. yerel basında yönetimin; taraftarın tepkisini bastırmak için maddi manevi teşvikleri ile öyle bir hava oluşturuldu ki, sanırsınız sözde başarısız olan üzeyir hoca'dan kurtulduk ve dünyanın en iyi hocası olan dragan'ı getirdik... her şey çok güzel olacaktı, çuvalla paralar saçıldı, sultanlar ligine yeniden katıldık ve sıfırdan kadro kurduk. peki sonuç? sıfır. ilk maçlarını aydın ve nilüfer ile yapan takım, hem içerde hem dışarda komik farklar yiyerek eli boş döndü. bir iki maçtan ne olacak demeyin, görünen köy kılavuz istemez. hazırlık maçlarında da bu takım böyleydi, lig başladı hâlâ böyle.

antrenör olan adamın her şeyden evvel o mevkiye yakışacak şekilde ağır bir duruşu olmalı. ben maçlara bu adamın şarlatanlıklarını izlemeye gitmiyorum. bu adamı ilk kim bulup da türk voleyboluna itelediyse, kendisini buradan saygıyla selamlıyorum. bu derece teknik bilgiden ve oyunu okumaktan yoksun bir adamı vakıfbank'ın başına getirseniz, orayı bile batırır.

dragan nesic gibileri cebini doldurmaya baksın... yönetim yaptığı hatanın farkına varacak fakat geç kalacak.
  • yeni sezonda galatasaray medical park kadın voleybol takımı'nın başına italyan teknik adam massimo barbolini'nin gelmesinin ardından, galatasaray yurtiçi kargo erkek voleybol takımı'nın başına getirilen sırp antrenör.
  • galatasaray'dan ayrılmıştır. gönderildi mi, istifa mı etti bilmiyorum.

açıkçası bayan voleybolundan erkeklere geçiş yapmak kendi adına bir riskti ve sezon başında başarılı işler de çıkardı. takım bir iki aydır formdan düşmüştü orası doğru, kötü mağlubiyetler de alındı.

yerine reşat arığ getirilmiş.
  • çanakkale belediyesi kadın voleybol takımı ile anlaşan sırp antrenör.
hesabın var mı? giriş yap