sociologist

  • 2831
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

10 nisan 2011 galatasaray fenerbahçe basket maçı

bir galatasaraylı olarak son saniyesine kadar büyük bir keyifle seyrediğim maçtır. zaten avrupa kupasındaki iki maç hariç bu sezon oynanan 4 maç hep çekişmeli geçti. son saniyede de olsa şans fenerbahçe'den yanaydı ve onlar kazandı. böylece saha avantajını elimizle fenerbahçe'ye vermiş olduk. umarım salı günü bugünkü hataları yapmayız.

şimdi gelelim takımdaşlarıma. maçın analizinden çok televizyon yayını damga vurmuş. entrylere şöyle bakınca neden maç sessiz verildi diye isyan etmişler. zaten fenerbahçeli arkadaşlarım güzel bir şekilde cevaplamışlar. dakikalarca süren küfürleri bende dinlemek istemezdim açıkçası ki bu maç açık bir kanaldan verilse onlar da zaman zaman sesi kısacaklardı. kısacası fenerbahçe tv yöneticileri doğru bir iş yaptılar. takımdaşlarıma şunu sormak isterim. şu anda fb tv'ye gösterdiğiniz tepkinin yüzde birini galatasaray tv yönetimine gösterdiniz mi. ezeli rakibimiz uydudan da olsa beleş yayın yaparken bizimkiler aylık 5 tl istiyorlar. bu ayıbı sorgulayın ondan sonra fb tv'ye sitem edin. zaten yönetim hangi işi doğru yapmış ki gs tv olayını doğru yapsın. o kadar şikayetin varsa yanılmıyorsam digiturk üzerinden aylık 5 tl karşılığı seyretme şansın var kanalı. açık kanalı bulmuşken bık bık ötmeyelim bence.

maça tekrar gelirsek galatasaray üçüncü çeyreğin başından son 5 dakikaya kadar bölümdeki gibi kötü oynarsa seriyi 3-0'lık skorla fenerbahçe rahatlıkla alır.
fenerbahçe açısından bakarsak son beş dakikada fazla rehavete girdiler neredeyse maçı veriyorlardı. işi sıkı tutarlarsa ve taraftarlarının şu anda avrupa'da olurduk, hacettepe'ye selamlar gibi klişeleri bırakıp oyuncularının üzerinde baskıyı kaldırırlarsa rahatlıkla şampiyon olurlar. doping olayını artık unutmaları gerekiyor. keşke olmasaydı diyor insan doğal olarak. muhtemel bir avrupa şampiyonluğundan ya da en azından bir final fourdan mahrum kaldılar.

heyecanla ikinci maçı bekliyoruz. umarım daha güzel bir maç olur.

edit: bende merak ediyordum ne zaman zöge olacak diye.

devamını okuyayım »