şükela:  tümü | bugün soru sor
  • çok iyi haber programı ya da tartışma programı ismi olabilecek cümle.
  • insanlar bu kadar canavarlaşmışken (bkz: afet-i azam) mı yakındır dediğim (bkz: gidişat)
    insanlık da biter ömür de, bizden geriye tek kalacaklar yaptıklarımız..
    toplum olarak (bkz: ön yargılar)dan öte, herkesi (bkz: kategorize etmek)ten öte gidemediğimiz, belirli bir yaşa gelmiş, hatta aralarında yuva kuranların dahi olduğu (bkz: yetişkin bireyler) olarak hala (bkz: ölmeyecek gibi) şu şunu yaptı bu bunu yaptı diyerek hayatımızdaki sorunların kaynaklarının başkalarında aramamız safsataları..
    dünya hep aynı dünyaydı, insanlık da bir adım öte gitmiş değil.
    hala neyi sorguluyorum diye kendime kızarken toplum olarak neden kendimizi sorgulayamıyoruz..
    neden kendimizi hep haklı görüyoruz?
    öğrendik tabii ki (bkz: her zaman haklı olma)nın verdiği hazzı.
    yerleşti beyinlerimize tabii ki bizden farklı olanların iyi olmadıkları.
    herkes kendi içinde iyiydi aslında.
    herkes de haklıydı.
    sadece bir kısım insanlardan ve ortamlardan bağımsız tutmak gerekti kendimizi.
    sanmıyorum ki koca dünyada hala başka dilden başka ırktan ve başka örf adette yetişen insanlardan "iyi" diye bahsedeceğiz.
    yine biz kötülüklerimize bir kılıf bulup iyi olacağız her nasılsa.
    yine öne geçecek insani ihtiyaçlarımız.
    geriye yaptıklarımız kalacak ama biz yine bunu düşünmeyeceğiz.
    ve hala olmak istediğimiz gibi yaşayamadığımız için koskoca bir ömür heba olacak bastırdığımız duygularımızla sırf toplumdaki bir (bkz: güruh)a aidiyet gereksinimimizden.
    ve yine duyarlı olacağız doğa için, hayvanlar için.
    ve hiç bir zaman fakir ülkelerdeki insan kayıpları çekmeyecek ilgimizi.
    insanlığı yok edip hayvanlaştırdığımız insanlığımızla bir ömür geçireceğiz (bkz: hiç ölmeyecek gibi)
    belki de kendi çapımızda haklıyız, (bkz: hiç olmamışız gibi) geçirdiğimiz bir ömrün bitişi de bu şekilde olmalıydı.

perdeler de bu şekilde kapanmalıydı belki.
    özetle;
    her yüzyılda olduğu gibi bizim yüzyılımızın da gelecek nesillere mantıksız geleceği bir gidişat.
  • sosyal içerikli sayılı arabesk parçalardan biri. tabii ki müslüm gürses'ten.
  • batıdan doğuya doğru.
  • "dünyanın gidişatını ele alan haftalık tartışma ve eğlence podcast'i" anlayışıyla yola çıkmış, nispeten yeni sayılabilecek podcast. ben ilk bölümden beri zevkle dinliyorum, radyo seven ama yüz yıldır piyasada olan aynı kişileri dinlemekten sıkılmış kişilere tavsiye ederim.

websiteleri şu şekilde
    bu da iphone'dan dinlemek için
  • 2 adamın tatlı sohbetleridir. 3 bölümde bir 3leniyorlarmış.

bana alfayı sevdiren,* güldüren podcast sohbeti.

https://soundcloud.com/dunyanereyegidiyor/bolum-24

turkiyenin muz cenneti'ne teşekkürler.
  • ios için podcast‘ler uygulamasında gezinirken isimlerini beğenip dinlemeye başladım. işe giderken her gün çektiğim 60 km yolu eğlenceli hale getirmişlerdir. kendimi biraz da alekse benzetip hakanı abartılı buluyorum.
  • bu aralar dinlemekten en fazla keyif aldığım podcast. çoğumuzun böle otobüste, taksi’de düşündüğü ama çok da dile getiremediği konular var ya onlar üstüne güzel güzel konuşuyorlar. hep evet yaa diyerek dinliyorum kendilerini, özellikle alex ile çoğu konuda aynı düşünüyorum.

hem kaliteli hem komik arkadaş muhabbeti kısacası. şiddetle tavsiye edilir.
  • dinlenilebilir podcast serilerinden biri.

hakan'ın konuşmasını ilk duyduğumda "sesini karizmatik yapmaya çalışacam diye, konuşurken kasıldıkça kasılıyor a. koduğum" diye düşünmeme rağmen sonradan "adamın doğal hali bu herhalde" diyerek alıştım.

(bkz: önyargı)

giriş ve kapanışlarda çalan şarkı ise: beck - loser
  • bir bölümünde dinleyicilerinden birinin "sizi tetris oynarken dinliyorum başka türlü çekilmiyorsunuz." demiş olmasından yakındılar; ben sıkıcı olan ne varsa onu yaparken dinliyorum. temizlik, spor, dümdüz yürümek vs. ve full konsantre oluyorum çünkü muhabbetleri gerçekten güzel, sonra diyalogları kağıda yazıp ezberliyorum...
    ılk etapta hakan'ı hafif itici bulmuş; aleksi ise kendine ezik dediği için baya sevmiştim. şu an hangisini daha çok sevdiğimi pek ayırt edemiyorum. her bölümün 250 dakika olmasını rica ediyor ve gidiyorum.