şükela:  tümü | bugün
  • bm görevlilerinin altmış bin insana tecavüz etmesi iddiasından sonra ciddi ciddi masaya yatırılması gereken devir işlemi.

    önerim evvela tek bir dünya devletinin kurulması, sonra nüfus artışının durdurulması, daha sonra tek dünya yönetiminin kayıtsız şartsız yapay zekaya devredilmesi aşamalarını içeriyor. nokta.
  • salt mantik yuruten insanustu bir yapay zeka olsaydi muhtemelen insanligi yok ederdi. bu nedenle dunya yonetiminin yapay zekaya devredilmesi eksik bir onermedir. bu devirden sonra insanligin yok edilmesi de bu onermeye eklenmelidir, o zaman tamam. nitekim insanlik olarak kendimize bile faydamiz yokken neden var olalim oyle degil mi? en zeki biz oldugumuz icin mi? e orkalar da yunuslar veya balinalar da cok zeki ama doganin anasini sikiyoruz, kimin umrunda balinalar falan? bu cikarimla yapay zekanin gelip gotumuzden kan almasi o kadar da olmayacak bir olgu olmuyor yani.

    matrix'teki gibi bizden enerji ureteceklerini zannediyoruz sanirim. o bir distopya ama iyimser bir distopya cunku ileri duzey bir yapay zekanin enerji uretmek icin bir canliya ihtiyaci olsa, bu canli insan olmazdi.