şükela:  tümü | bugün
 • oldukça ilginç ve şizofrenik durum. elimde bir istatistik ya da veri yok ama tahminler üzerinden bu sonuca varabiliriz. buda ve isa heykelleri de oldukça fazla sayıda olmasına rağmen türkiye'de her okulda, her meydanda her askeri alanda mutlaka bir atatürk heykeli olduğunu hesaba katarsak atatürk heykeli sayısı sanki daha fazla olabilirmiş gibi duruyor. işin ilginç tarafı diğer iki aday dini figürler. her ne kadar bizim atatürkçüler bu kutsallaştırma meselesini kabul etmese de durum bu.

  biz bu ortamın içine doğduğumuz için çok tuhaf karşılamıyoruz ama durum gerçekten çok tuhaf. düşünsenize dünya tarihinde binlerce devlet yıkılıp kuruldu, binlerce kurtuluş savaşı yaşandı, sadece türk tarihinde bile yüze yakın kurtuluş savaşı var, on binlerce lider gelip geçti, meteler, atillalar, fatihler, bunun roması, eski yunanı, persi, arabı, çini, binbir türlü medeniyeti de var. hiçbir millet hiçbir lideri için bu derece manyaklaşmadı.

  yarın öbür gün bir kıyamet senaryosu gerçekleşse, kasırgalar, tufanlar derken eski medeniyetler gibi bu medeniyet de yer altında kalsa, bin sene sonra kazı yapan arkeologlar kafayı yerdi. kim lan bu diye?

  sadece heykel ve büst meselesi de değil, her konuda bir delirmişlik var. türkiyede yüzlerce atatürk mahallesi, binlerce atatürk caddesi, sokağı olmalı kesin. hani soğuk zincir dedikleri bir şey vardır gıda sektöründe. mesela bir tavuk ürünü fabrikanın soğutma odasından, soğutmalı arabalarla, soğutmalı depolara oradan soğutmalı marketlere, oradan soğutmalı raflara taşınır, buna soğuk zincir denir. bir şehre atatürk havalimanından girip, atatürk mahallesine yol alıp, atatürk caddesindeki atatürk lisesisinin atatürk köşesine kadar atatürk zincirinden hiç çıkmadan gidebilirsin. resmen atatürk zinciri kurmuş birileri.

  tarih kitapları da aynı manyaklıktan nasibini almış. ilkokuldan başlayarak her sene atatürk tarihini okursun. üniversitede bile var. yani adamın çocukken tarlada karga kovaladığını dahi bilecek kadar atatürk tarihi öğretiyorlar bize. dünyanın neresinde olursa olsun bu bir tarih anlatımı değil propaganda sistemidir. lisede genel türk tarihi 70 sayfa, atatürk inkılapları 85 sayfa idi. bak yüzlerce türk büyüğünün tarihi ve kişiliği bir atatürk etmiyor. onlarca türk devletinden, liderinden, savaşından, komutanından, bahsediyorum. bu tuhaf değil mi gerçekten?

  ezberletildiğiniz kaç atatürk şiiri ve şarkısı var? bu yazdıklarıma benzeyen tarihte başka bir figür var mı? yani gerçekten atatürk dünya üzerinde gelmiş geçmiş milyarlarca insan içindeki en önemli insan mı? buna mı inanıyorsunuz? buna inanıyorsanız propagandaya maruz kalmış ve beyniniz yıkanmış demektir maalesef.

  geçenlerde çöpe atılan atatürk resimleri ile ilgili bir haber vardı. eskiyen resimler yenileri ile değiştirilmiş, eskileri de çöpe atılmış. adamlar olay çıkarıyor bu resimleri nasıl çöpe atarsınız diye? eskimişinden de kurtulamıyoruz? eskiyen bütün resimleri depolarda mı biriktirmeliyizki yıllar sonra elimizde trilyonlarca atatürk resmi olabilsin. hani eskiyen kuran sayfaları atılmaz yakılır, öyle bir kutsaliyet atfetmişler resimlere.

  ama mesela bunları bir atatürkçüye anlattığınızda size kızıyor. bu durum çok normal geliyor ona. diyorsun ki arkadaşım bak dünya üzerinde binlerce lider gelip geçti, çok büyük savaşlar, çok büyük mücadeleler yaşandı ama hiçbir millet işi delilik noktasına getirmedi atatürkçü sana diyor ki, türk milleti atasını işte böyle bir noktaya taşıdı, hangi millet arkadaşım, atatürk'ün kurduğu parti belli, toplumun içinde kendisini atatürkçü olarak tanımlayan insan sayısı belli, atatürk'ün partisinin seçimlerde türkiye cumhuriyeti tarihi boyunca aldığı oy oranı belli, onu bu derece seven sadece sensin, senin duygularını halkın çoğunluğu paylaşmıyor sadece bu kaçık ortama zamanla alışmış sesini çıkarmıyor diyorsun, kızıyor sana, anlamıyor.

  yine izleyenler hatırlar, youtube'da acayip bir video var. fiziken yüzü atatürk'e benzeyen bir herif, sağda solda atatürkçü ortamlara gidip poz veriyor, atatürk gibi giyiniyor, kaşlarını falan iyice atatürk'e benzetmiş uzatmış taramış falan akıllara zarar. işte iki tane tip bu adamla ağlayarak konuşuyor, atam memleketi ne hale getirdiler falan diyorlar, o da hiç bozmuyor atatürkmüş gibi cevap veriyor bunlara. dakikalarca sürüyor muhabbet, yemin ederim ekrana bakakaldım. hani halkı çomarlıkla, cehaletle, aptallıkla suçlayan adamlar bunlar. sözlükteki ona buna troll diyen adamlar işte bu yukarıda anlattığım akıl tutulmasının içinde yaşayıp biz napıyoruz lan diye kendisine sormayan adamlar.

  bu yazıyı sol frameden direkt düşürüyor atatürkçüler, görülsün, okunsun istemiyorlar, kimse bu acayip durumu sorgulamasın istiyorlar, aslında kendileri de biliyor içinde bulundukları durumu, aslında utanıyorlar...

  bir de şu küfür meselesi var. en aklı başında dediğin atatürkçü, en ufak bir eleştiride afganistan'daki taliban milisine dönüşüyor, karşısında olsan bıçaklayacak, uzakta olduğun için basıyor küfürü. o anda uçuyor kafa, gözü dönüyor, küfür etmekte haklı buluyor kendini, çünkü ilkokuldan beri binlerce saat boyunca kafasına kazınan yarı tanrısını eleştiriyorsun. taşlamak istiyor seni, taşlayamıyor, basıyor küfürü...
 • orospu piçlerini üzen durum.

  hadi sen anana marka kesmeye devam et.
 • dünyanın en büyük lideri de ondandır belki...
 • tahminini istatistik olarak sunan isterse kutadgu bilig'i yazsin, siksen okunmaz.
 • "elimde veri yok ama bence öyle"

  biri şunun eline versin veriyi

  tanım: tespit desen değil, tümevarım desen değil
 • 1) onlar heykel değil, büst.

  2) her kilisede çarmıha gerilmiş isa ve meryem heykeli/büstü olduğunu varsayarsak zaten türkiye nufusunun yarısı kadar isa/meryem büstü olduğu kesin, bireysel olanları da katarsak 45 milyondan fazla isa/meryem ana heykeli var zaten dünyada o yüzden olay yalan dolan.

  3)siz ne kadar yıkmak isteseniz de, adını silmeye çalışsanız da o heykelleri, büstleri dikecek adını, ideallerini, bize emanet ettiği ilkeleri yaşatacağız amınakodumun yobazları. bunu kafanıza sokun.
 • (bkz: ya ne olacağıdı)

  bu entry için kusura bakmayınız.
 • puta tapıyormuşuz.
  bunu diyen de gidip bir puşta tapıyor, yanarım da ona yanarım.