şükela:  tümü | bugün
  • fenerbahcenin finale kaldığı, finali bu akşam oynancak olan aktivite.
  • (bkz: yayla cup)
  • 2010 finalini bilet bile bulamamışken vip davetiyesi kapabilmiş olarak hayatımda ilk kez gittiğim bir maçta ve en önden böyle uzansan dokunacaksın mesafeden, pek bir görmemiş ama pek bir mutlu olarak izlediğim, şahsımı çok şanslı gördüğüm şampiyona. kaybettik ama, e güzelmiş maalesef bi daha o şans gelmeyecek olsa da, çok güzeldi be.
  • galatasarayın 4 kez katıldığı 1 şampiyonluk ve bir final çıkardığı, eskinin turnuvası.
  • yıllar(2002-2007) önce tam bu zamanlar, yani aralık ile şubat ayları arasında, devre aralarında antalya'da yapılan çok ama çok güzel organizasyondu. ülkedeki çoğu güzel şey gibi o da tarihin tozlu raflarına kaldırıldı. gs-fb-bjk gibi türk takımlarının yanı sıra; o tarihlerde almanya liginin tozunu attıran werder bremen, dortmund gibi alman takımları, avrupada iyi işler çıkaran feyenoord, rusya liginin şampiyonlarının yer aldığı turnuvaydı. araya isveç, belarus, sırbistan gibi ülke takımları kaçsada ana omurgayı alman-türk ve rus birazda hollanda takımları oluşturuyordu. gelen rus takımları hem kış şartları dolayısıyla kendi liglerine uzun bir ara verdikleri için çok ciddi yaklaşıyordu turnuvaya. ayrıca turnuvadaki türk takımlarından da birkaç oyuncu için gaza gelip yüklü para bayılıyorlardı. eski atatürk stadında oynanan maçlar(bana göre marseille'nın eski veledrom stadının küçük bir örneği) oldukça keyifliydi. kupanın son yıllarındaki holiganizmi saymazsak genelde olaysız ve antalya'da ikamet eden yabancı turistlerin yoğun katılımında eğlenceli bir organizasyondu.

    sonraları yine antalya'da farklı adlarla yapıldıysa da eski tadı hiçbir zaman vermedi. daha çerez takımlar, derbilerin olmaması, ana akım medyada yayınlanmaması gibi sebebler.