• italya başbakanının rte'ye diktatör demesinden sonra ak parti genel başkanvekili numan kurtulmuş'un cevabı

italya başbakanı mario draghi'nin türkiye cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin, "eğer diktatör görmek istiyorsanız tarihinize bakın, mussolini'ye bakın" dedi.
  • (bkz: ad hominem)

ya kardeşim rte diktatör mü değil mi? sen buna cevap ver, bize ne italya'nın eski diktatörlerinden.
  • tamam o zaman erdoğan diktatör değil, ben ikna oldum.
  • o tarihteki diktatörlerine ne yaptıklarını hatırlatırsalar numan kurtulmuş'un pek hoşuna gitmez.
  • reisin ekmeğine yağ sürme mücadelesi italya'da başladı demek. sırayla hollanda, sonra fransa, en son almanya sıraya girmiştir. sırbistan, israil ve ermenistan'dan da klasik seçim öncesi tereyağ sürüşleri göreceğiz muhakkak.
  • manası nedir anlamadığım laf.
    italyanlar zamanında bizzat kendileri, faşist diktatör deyip kurşuna dizdi ibreti alem olsun diye salladırdı zaten mussoliniyi. sorsan inkar mı edecekler sanıyorsun yahu? ikinci dünya savaşı ortamı zaten o gün diktatör olmayan mı var? gerçekten nereye varmak istediğini anlamadım. sanırım esaslı bir laf ettiğini sanıyor.
  • (bkz: tu quoque)
  • ahaha dediğim islamcı akpli açıklaması.

evet adamlarda diktatör vardı, en sonunda öldürüp haftalarca direkte asılı beklettiler.

bir de seçim falan demeyelim lütfen ki seçim kazanmayan diktatòr neredeyse yok,
    sen devletin tüm kurumlarını parti teskilatı gibi kullan,
    80 bin cami ve tüm diyanet kurumları direk senden gelen propaganda metinlerini okusun,
    polis-asker muhalif bastirmaktan başka bir işe yaramasın,
    devlet hazinesinden kendine ait 9378383 tane yayın kuruluşu oluştur ve 7/24 propagandanı yapsınlar,
    yargı muhalif parti başkanları dahil tüm fark yaratabilecek muhalifleri tutuklatsın,
    ilçe başkanların bile mahkeme sonuçlarına karar versin,
    üstüne ohal ilan et bu şartlar altında seçime gidilsin ve yetmesin milyonlarca mühürsüz oy sayılsın sonra kalk seçim kazandım de.

daha tüm bunlara rağmen beğenilmeyen seçimlerin yenilenmesi, daha da olmazsa kayyum atanması gibi durumalar da var.

bu seçim meselesine ancak cahillikten tarikat şeyhlerine kendini badeleten kitle inanır.
  • (bkz: whataboutism)

türk sağının, muhafazakarlığının toptan özetidir. bir kurtulamadılar gitti.
  • çok tipik bir tu quoque (tu kaka:)) safsata örneği olmuş. resmen tanım niteleğinde.

insan biraz kendini geliştirir, ne çeşit bir safsata yaptığını belli etmeden safsata yapar.

velhasıl bize kabak tadı verse de, laf çok da yalan değil. italya tarihi diktatörlerle dolu. mussolini en sonuncusu.

ama garibaldi de, sezar da bir diktatördü.

heyhat hiçbirinin iphone'u, ne iphone'u, renkli televizyonu bile olmadı.

yani çok çok eskidendiler. akp'den önce iphone bile yoktu, beyaz türkler bize zulm ediyordu diyerek göbeğini kaşıyan vatandaş için açıklıyorum. italyadaki diktatörlerin en sonuncusu mussolini bile, 77 yıl önce hiç de hoş olmayan bir biçimde çekip gitti yeryüzünden.

ve italyan halkı tarihinin o döneminden günümüzde bile utanç duyuyor.

bilmem anlatabildim mi ne kadar kötü bir örnek verdiğinizi?
hesabın var mı? giriş yap