• akp'ye oy verirler
  • eğitimin önemsizliğine inanırlar.
  • çok şey bilirler ve bildikleri değiştirilemez şeylerdir çünkü kesin bilgidir.
  • duymak istemedikleri seyleri, akılcı sekilde kendilerine izah edince dengelerinin bozulması ve analarına kufredilmiş hissine kapılmaları. hatta kendi katılacakları düsünceleri bile farklı cümlelerde soylediginizde bozulurlar.
  • yere çöp atmaları.
    bunu yapan herkes benim gözümde eğitimsizin tekidir.
  • gürültü.hayatlarının her alanı gürültülüdür. yüksek sesle konuşurlar, patavatsız espriler yaparlar, gereksiz ve erken samimiyet kurmaya çalışırlar. agresiftirler ve hep haklıdırlar. sürekli konuşurlar ve dinlemezler.
  • her konuda bilgi sahibi olmaları ve her konuda koşulsuz şartsız haklı olmaları.
  • sihirli formüllere ve çabuk zengin olamaya karşı tutkuları. yıllar önce nihat genç yazmıştı. türk insanı birey olarak define, ülke olarak petrol rüyası görür, paraya sıkıştıkça diye. köylerde, hatta her yerde gayrımüslimlere ait mülkler, köstebek yuvasına dönmüşcesine kazılmış, kazılmadık, dedektörle aranmamış noktası kalamıştır. gene de define efsaneleri bitmez. idda, borsa vb şeyler için bir sürü kesin tüyoları vardır. ileride imar geçecek, çok değerlenecek diye bir sürü arsa, ev, tarla vb mülk alırlar. uzun yıllar satmadan beklerler. her şeyde mutlaka torpilleri veya bir tanıdıkları vardır. yıllarca türkiye'de çok petrol var, amerikalılar çıkarmamıza izin vermiyormuş lafı dolandı. petrolün varili 200 doları bulunca, yerini bor aldı. dünyada kobaltın çoğunu çıkaran kongo demokratik cumhuriyeti, bakırın çoğunu çıkaran şili ne halt etti de biz borla ne halt edeceğiz diye sormazlar.
  • herhangi bir alanda egitimi olan kisilere egitim alanlari ile ilgili tavsiyede bulunup, akil vermeyi cok sevmeleri.
  • aziz yıldırım ve recep tayyip erdoğanın masumiyetine inanıyor olabilmeleri.

not: öğretim, öğrenim ve eğitim arasındaki farkı belirtme ihtiyacı duymadığımı belirtme ihtiyacı duyduğumu belirtmek isterim.
hesabın var mı? giriş yap