• teknolojiye atarlanan adam olarak duydum kendisini ilk. oradan muhabbeti çok güzel. instagramda ekledim, takip ediyorum kendisini ama inceden uyuzlandım nedense. baktım sonra kendi kanalını açmış youtube da. neyse az önce yemek söledim bilgisayardan da bir şey açayim derken aklıma bu arakdaşın kanalı geldi youtube'da. kanalın tanıtımını dinlerken ' bilgisayar karşısında yemek yerken izlemeniz için bir şeyler koyuyorum' şeklinde tanımlamış. bence bu adam bu işi biliyor dedim içimden.
  • dünyanın en süper içeriğini ürettiğinen %100 emin bir şekilde sürekli "ee türkiyede böyle işte, youtuber olunca para kazanamıyoruz aga" diye yakınan eleman. sanki ailesi zorla o işe sokmuş gibi. bi de itici ve komik değil, bilgi de vermiyor, izlemek için hiçbir sebep bulamadım.
  • kendisi dandik bir youtuber olmasaydı, izmir bit pazarında 2.el cep telefonu satıcısı olabilirdi.
  • banu berberoğlu'nun hipsterimsi versiyonu olan bu arkadaşı kesinlikle anlayamıyorum.
    adam bir ara telefon inceliyordu sonra saçma sapan deneyimlerini anlatan hayat koçluğu ve banu berberoğlu arası videolar yapmaya başladı. etrafına birkaç bin ergen toplayınca rot balansı komple bozuldu gitti.

baksanız sanki 70 yaşında ve hayat tecrübelerini paylaşıyor. hele ki yeri geliyor sanki yıllarca plazalarda çalışıp sonra vazgeçip tibet'te yaşamaya başladım havalarında. lan kaç senelik iş deneyimin var da sonradan üçüncü gözüm açıldı da herşeyi bırakıp youtuber oldum diyorsun? onu bunu bırakın onlarca ergen bu değişiğe "abi okulum bitti şimdi ne yapayım veya abi sence bu bölümde okumalı mıyım" gibi sorular soruyor. işin daha da ilginç tarafı adam bunlara sanki orada 50 yıl okuyup da mezun olup bir 50 yıl da piyasada çalışmış gibi cevaplar veriyor. vay haline bu adamın lafına inanıp da herhangi bir karar verene. lan kaç yaşındasın ve kaç gram deneyim sahibisin ki kendinde ergenlere akıl verecek cüreti görüyorsun?

dur bak geçen de gurme serisi diye saçma sapan bir seri yapıp gurme havalarına girmiş. o da yetmedi gurme oldum derken hooop bitcoin geldi. haaa ama yatırım tavsiyesi değilmiş. birşey hakkında hiçbir bilgisi olmadığı halde sırf video çekmek için kamera karşısına geçtiği o kadar belli oluyor ki. adam yaşayan bir clickbait. bu adam ne iş yapıyor derseniz; bu adam yürüyen bir clickbait. clickbait videolar yapıyor demiyorum; bu adamın kendisi clickbait. adam slime yapmıyor ama kendisi slime gibi zaten.

ha bir de türkçe konuşamaması var ki of. dayanılmaz...

sorsanız kesinlikle herhangi bir hırs veya ego sahibi değilim algısı yaratmaya çalışıyor ama bence tam tersine. dehşet bir egosu var. yoksa balonla telefon düşüren bir adam, saç düzleştirme videosu çekip, bir yandan hayat dersleri verirken, ahan da bu da felsefe deyip, bir de gurmelik yapıp yaşam koçluğuna soyunamaz.

başlarda adam ne idüğü belirsizken ne oluyor la diyerek izliyordum, şimdi timur akkurt sayesinde arada beynime tecavüz ediyor. ama allahtan timur aga da farketmiş olacak bu hacivatın işleri batırdığını.

youtube hani tercihlerimi ona göre düzenleyecektin?
  • :) hassiktir, adına ekşi sözlükte başlık açılmış :))

benim başımın belası lan bu herif :/

ekleme: bana 100 lira da borcu var, ne ödüyor ne inkar ediyor.
  • bir ağır abi tripleri, artist artist hareketler kimsin arkadaşım sen ?
    kim inandırdı seni çok bilgili olduğuna ? bomboş bir herifsin haberin olsun.
  • 3 - 5 videosunu izledikten sonra diyebilirim ki, youtube’da teknoloji / inceleme kanalları arasındaki gördüğüm açık ara en kalitesiz kanal.

sürekli küfür ederek iyi işler çıkaracağını zanneden, ergenlikten çıkamamış bir şahıs sanırım. yaptığı incelemeler uzmanlıkla yakından uzaktan alakası olmayan işler, muhtemelen sokaktan birini çevirsen aynı şekilde inceler, hiçbir araştırma yapmadan çektiği belli.

teknosafari ekibiyle de videoları çıkıyor, halbuki severim onları da.
  • bir ego klasiğidir. bu tarz adamlar sayesinde egonun nasıl bir zehir olduğunu net bir şekilde görüyoruz. yalan söylemeyeceğim, bu tarz şişme tiplerin sönüşlerini ve çırpınışlarını görmek artık zevk verir hale geldi neredeyse. alçakgönüllü olmak en zor şeylerden bir tanesi lan memlekette. neden böyle?
  • 3-5 ay önceye kadar açıp merakla yeni videolarını izlediğim "youtuber".
    iyiydi.
    ta ki büyük, kocaman harflerle "işte o ünlü" gibi hürriyetvari başlıklar atıp, artık her gün vlog yetiştirmeye çalışırken içerikten kopana, ne anlattığından kendinin bile haberi olmadan boş konuşmaya başlayana dek.
    iyi bi' insandı bence, bilemiyorum. fakat en ufak eleştiriye tahammülü olmadığını görebiliyorum, yorumlara "abi şu şu olmasa?" yazanlara dahi "git başka kanala" cevapları vermeye başladığını fark ettiğimde yavaş yavaş düştü gözümden, kayboldu gitti.

"yemek yerken, yatarken izlenecek bi' şeyler" üretmekti mottosu sanıyorum ki, benim için de güzel bir alternatifti.
    fakat artık fark etmeli, kendisine objektif gözle bakıp nerede hata yaptığını görebilmeli. yatmadan önce bile açtığımda sıkıyor videoları, bunu umarım görür, kibrinden vazgeçer, kendini fark edip eski yolunda devam eder, kendisi ve türk youtuberlığı için dilediğim budur.
  • video bu:

https://www.youtube.com/watch?v=yji2qwmaume

hani ilk okulda üste çıkmak için "senin şuyun var mı ? yok mu ? baak benim var!" diyen bebeler var ya, bu adamın kafa orada kalmış. özünde derinde saplanmış çıkmıyor adam oradan.

5:47 den sonra diyor ki,

"youtuberların çoğu gerçektir, bloggerların çoğu sahtedir."

bunu da bloggerların nick altında yazmasına, kendisinin ise yüzünü göstermesine bağlıyor.

şu ekrana (monitör, televizyon, cep şeysi vs) çıkan insanların bir anda fatih altaylı egosuna sahip olmasını anlamıyorum arkadaş,
    neden saldırmak için "nick" bahane gösterilip içerikten çok şekilcilik yapılıyor ?

taşla telefon ezerken de ekin kollama adıyla mı eziyordun ?

anladık, kendine bir mahlas üretip onu pazarlamaya çalışıyorsun, bir dönemin sosyal medya uzmanı, bir diğer dönemin yaşam koçları gibi sende ekmeğini "yeni nesil medyanın uzmanlığı" sıfatı ile arıyorsun eyvallah da güzel kardeşim bari eskiden ders alın,
    bok atarak ilerleyebilen bir sektör ve bu sektöre mensup kaç kişi var ?

daha iki gün önce, haber sitesi altında içerik sitesi oluşturup bloggerlık yapmaya çalışan adamsın, beni bloggerlar ilgilendirmiyor, biz dururuz yazılar uçar diyorsun, kendin video işinden sonra neden yazılı medya (blog sitesi, haber sitesi yeni adı her neyse) peşinde koşuyorsun ?

2 sene önce birazda şutarafları gezelim videolarından artık eser yok, size x anlatıcam diyip google da arama yapıp ordan buradan bilgiler ile vlog yapmaya başladığını zaten başlığında yazmışlar,

bloggerların emeği ile makale vs okuyup sonra aklınca onlara sallaman saçma olmuş.

biraz tutarlı olursan zaten kaliteli başladığın bu işin üstüne koyarak ilerlersin ama hiç bir desteğin olmadan tamamen egon ile zırvalayınca kalitende gidiyor sende gideceksin.

mesela ekin kollama diye arattıklarında bu yazı senin o videonun hep üstünde çıkacak.
hesabın var mı? giriş yap