şükela:  tümü | bugün soru sor
 • https://www.sozcu.com.tr/…-kofte-ayrintisi-3081257/

  siyasi tarihimizin en acıklı olaylarından birisi. cumhuriyeti kuran parti olma iddiasındaki chp'nin köfteci-muhafazakar istanbul adayı, cumhuriyeti yıkan partinin sabah akşam chp'ye küfreden liderinin ayağına gidiyor. bunun için şehirlerarası yol yapıyor. sohbetinde ona köfte ikram ettiğini falan anlatıyor, şirinlik yapıyor, en ufak eleştiride bulunmuyor. sorulmasına rağmen akp'nin istanbul adayının hukuk dışı konumundan bile bahsedemiyor.

  bu manzara, chp seçmenine hakaretten başka bir şey değil.
 • iletişimle başlar herşey...
  kabullenmek istemesem de
  rte cumhurbaşkanı ve hatta şuan ülke başkanı, yerel seçimlerin adayları da onunla iletişim kurmalı.

  tabi siyasi ayrılıklarını net çizerek, çok mülayim olmadan karşısına geçip yapacaklarını bildirmek gerek biz buradayız, güçlüyüz karşınızdayız demek.

  bürokrasi ve politika küserek-iletişm kurmayarak bi bizim ülkemizde yapılmaya çalışılıyor herhalde.

  tanım: muhalif belediye başkan adayının mevcut ülke başkanını ziyaret etmesidir. ılıman politika için güzel bir örnek teşkil eder.

  edit: imla
 • belediye başkanı adayının neticede seçilirse ödeneğini onaylayacak makamla görüşmesidir. fakat görülüyor ki devlet içinde düşük makama aday olanın en üst makamı protesto etmesi, muhalefet yapması, eleştirmesi bekleniyor. çünkü chp içerisinde bunu yapacak kimse kalmadı, partinin bir genel başkanı falan yok. (bkz: cehalet)
 • tayyip erdoğan gerçekten büyük adam bir makama aday olan gidip elini öpüyor. burda sabah akşam tayyip e küfür edenler bile evet gitsin elini öpsün diyor. senin liderin adama diktatör diyor , meşru değilsin diyor sen partinin en önemli adayı olarak adamın ayağına gidiyorsun . gerçi adam chp den o kadar utanıyor ki seçilir seçilmez chp rozetini çıkaracağım diyor. sonra siz tayyip gitsin diyorsunuz ülkede muhalefet bile majestelerinin muhalefeti olmuş siz neyin hayalini kuruyorsunuz
 • iyi iletisimin calisma hayatinda en onemli sey oldugunu bilen mantikli insan hareketi. kim musterileriyle, calistigi yerde yoneticileriyle arasini iyi tutmaya calismiyor. oyleleri basarisiz olunca “hakkimiz yendi, şunu yalaka oldugu icin kayirdilar” deyip durur. iletisimi samimi ve durust bir sekilde kurduktan sonra bir sorun yok, burada yapilan da bence budur. cunku imamoglu biliyor ki secilirse tayyip erdogan istemezse iki kilometre metro bile yapamaz, baskan olarak rezil oldugu ile kalir. ayrica secim surecinin centilmence ve akp secmenine dusman gibi gosterilmeden gecirilmesi icin de guzel bir harekettir. islerimizi kavgasiz dovussuz halledebilecegimize ornek olabilir.
 • ibb adayının cumhurbaşkanını ziyaret etmesi haber değildir.
  başlık da değildir.
  cumhurbaşkanının partili olması haberdir.

  teknik olarak yanlış olmayan, ülkenin amına koyanların düzenlediği kanunlar yüzünden abes görünen ziyarettir.
 • doğru hamledir. başlığı açan yazarın ekrem imamoğlu'na karşı zaten bir uyuz olma durumu var o yüzden çok da dikkate almamak lazım.
 • (bkz: e. imamoğlu'nun akp seçmeninin kalbini kazanması/@goldencrab)

  karşınızdaki adamın centilmenlikle alakası yok. ağırlığı orta sınıf, kentli, laik ve modern seçmenleri bu kadar ezdirdiğiniz, hor gördürdüğünüz yeter. artık tiyatronuzda oynamayacağız. bu ülkenin katma değerini üretelim, her türlü hakareti yiyelim, sonra da akp seçmenini ve reislerini pışpışlayalım. bizim alnımızda enayi mi yazıyor?