• itlik yapmıştır dedi diyenlerin ellerine veri vermiştir.
    (bkz: verivermek)

aynı zamanda (bkz: var)'ın itlik yok demesi durumudur.
  • imamoğlu hakkındaki iddianın çürütüldüğü iddia edilen analiz.

vali bey itlik yapıyor demiş olabilir mi? birine itlik yapıyor derken bey diye hitap eder misiniz? bunu sorgulasan bile iddianın yalan olduğu ortaya çıkıyor.
  • geciken ses analizidir. çamur atıldı bile.
  • kriminal ya da forensik analiz ile ilgisi olmayan bir videodur.

tamam adamın dediğinde ben de şüpheli şeyler buluyorum ama nota değişimi ile bunu açıklamaya çalışmak da sahte bilimselliktir. insanın sesi (videoda da görüleceği üzere) zaten sürekli nota değiştirir. bir analiz yapılacaksa spektrum ile ve 3d veri ile yapılarak ses rengi üzerinden ve arka plan gürültüsü vb üzerinden yapılır. hevesli bir amatörün işi gibi geldi bana.
  • akıllara 17 25 aralık ses kayıtlarını getirmiştir.
  • mevzuyu kıvırmak için kaç gündür çıkıp diyeceği şey sadece şu :

"yaşlı annemin orada valilik talimatı yüzünden çıkan kargaşada, kalabalığın arasında maruz kaldığı muameleyi fark edince bir an sinirlenerek vali beye hakaret ettim, özür dilerim"

yok itlik değil basitlik demiş, yok iti o dememiş il başkanı demiş, yok si bemol civarında bir şey söylüyormuş da montajmış, ne karı gibi adamlarmışsınız ya biraz delikanlı olun amk yeter
  • boş işlerle uğraşan bir arkadaşın videosudur. siyasi olarak aynı yönelimde olmama rağmen, müzik bilincim ile derim ki bu arkadaş önemli davalarda bilirkişi ise vay halimize.
  • yahu adamlar; banane banane kabul etmiyorum, bi tur daha! deyip, saydırıp saydırıp sonra da koskoca turkiye cumhuriyetinde 4 aydir gundem mesgul edip, seçim yenilettiriyor. buraya gelmişiz, yok valiye it mi dedi? bit mi dedi?

aga sen ulkenın butun her yerıne hakımsın zaten, ne gerek vardı inada? bırak imamoğlu kazandı, bir daha yenilince artık "yenilen" bir yüz olacaksin,

kendini bıktırıyorsun,

bitiriyorsun...

zengini hayırsız evlat, memuru süslü avrat, tayyibi de kuru inat batırır.
  • insan doğası gereği 1 ila 3 oktav arasında ses değiştirebilir. bunun üstüyse sesini çok iyi kullanabilen sanatçılardır.(mariah carey 5.2 oktav) abimizin dediği fa diyez ve si bemol arasında ise 0.5 oktavlık bir genişlik vardır, normaldir. yani abim öyle düşünse de burdan bir sonuca gidilemez. montajlanma ihtimalini de düşük görüyorum. fakat orda ekrem beyin basitlik dediğini düşünüyorum. bu duruma o kadar kibarca yaklaşan biri bu kelimeyi söylemez. ha itlik dediyse az bile demiştir. hanginiz annenizi öyle gördüğünde çıldırmaz.
  • he imamoğlu çok efendi demez böyle şeyler. komedi olmuşsunuz lan siz
hesabın var mı? giriş yap