1. 1999’dan bugüne gelinen noktada artık hiçbir kapalı mekana sığamayan ekşi sözlük siz sözlük yazarlarının da talebi doğrultusunda masif kutlamalarını kışın yapmaktan vazgeçip her yaz kişi sınırlaması olmayan bir festival şeklinde gerçekleştirmeye karar verdi.

  bu kutlamaların ilki 25 haziran 2011 tarihinde park orman'da gerçekleşecek olan ekşi fest.

  festivale katılmak isteyen sözlük yazarları sözlüğe giriş yaptıktan sonra http://www.eksisozluk.com/mybilet.asp adresine tıklayarak kendilerine özel davetiyelerini alabilirler.

  axe, elidor dove, cornetto, coca cola, ruffles ve mybilet'in sponsorluğunda 12.00 da başlayıp ve 00.00'a kadar devam edecek olan festivalde mfö ve multitap sahne alırken archive ise collective dj show'u ile bizlere çılgın attıracak. festivalin sunuculuğunu ise dünyalar güzeli saadet işıl aksoy yapacak.

  efes pilsen'in katkılarıyla kurulacak olan dolu dolu müzik sahnesinde ise the revolters, post, yusuf uğurer, lemur, rol ve kafabindünya sahne alırken aynı zamanda çeşitli yarışmalar, oyunlar ve doğa aktivitelerine de festivalde yer verilecek.

  her zaman olduğu gibi biramız efes pilsen, suyumuz damla su, meyve sularımız cappy olurken groupon sehir fırsatı standına da yer verilecek.

  sözlük yazarları ve bir misafirleri için tamamen ücretsiz olarak gerçekleşecek olan festivalde 18+ kuralı uygulanacak yani 24 yaşından küçükler de rahatlıkla girebilecek. etkinlik dışarıdan katılımlara ise tamamen kapalı olacak!

  bu festivalle birlikte hayatımıza giren ve hepimizi en çok mutlu edecek bir diğer yenilik ise barkodlu giriş sistemi: bundan sonra sözlük yazarları kendilerine gönderilen davetiye linkleri ile mybilet tarafından bizim için hazırlanmış özel bir sayfaya ulaşıp davetiye kodunu oluşturacak. daha sonra bu sayfanın çıktısını alarak kendi biletinizi bastırmış olacaksınız. bilet kontrolleri ise barkod okuyucular ile yapılacağı için uzun kuyrukların önüne geçilmiş olunacak.

  daha önce uzun kuyruklara neden olmuş olan yaka kartı dağıtımları da yine bilet kontrolünden bağımsız alanda 12.00 - 21.00 saatleri arasında aralıksız olarak yapılacak.

  ekşi fest'e katılacaklar için çok önemli duyuru: (bkz: ekşi fest/#24115184)

  program için:
  (bkz: ekşi fest/#23852321)

  sıkça sorulan sorular için:
  (bkz: ekşi fest/#23556231)

  mekan, ulaşım, otopark, tuvalet ve vestiyer gibi konular için:
  (bkz: ekşi fest/#24014709)

  içki fiyatları için:
  (bkz: ekşi fest/#24013042)

  yiyecek fiyatları için:
  (bkz: ekşi fest/#24013877)

  festivalin resmi internet sitesi için:
  http://www.eksifest.com/

  resmi twitter ve facebook sayfası:
  http://www.twitter.com/eksifest
  https://www.facebook.com/eksifest

  soru, öneri ve gönüllü çalışma talepleriniz için: eksifest@sourtimes.org
 2. kulübe yakın çevrelerce bildirilen transfer haberi gibidir. taraftarı heyecanlandırmış, kombineler satışa çıksa da hemen alsak hissi uyandırmıştır.
 3. katılacağım ilk ekşi sözlük etkinliği olabilir. o neydi lan öyle millet ekmek kuyruğunda gibi.
 4. 27 haziranda finalleri olan öğrenciye kıyak mı kazık mı henüz karar veremediğim fest. 26 haziran doğum günü olan biri için iyi mi kötü mü onu da bilemedim.